BİLKAV EĞİTİM DANIŞMANLIK LOGO TASARIM YARIŞMASI

BİLKAV EĞİTİM DANIŞMANLIK LOGO TASARIM YARIŞMASI

Bilkav olarak Yerli ve Milli Yapay Zeka Yazılımı üreten Firmamız Artık yeni İsmi ile Global Pazarlara açılıyor. Tabii Yeni İsim Yeni Logo anlamına geliyor. Bizler İstedik ki Yeni logomuzu bir yarışma ile belirleyelim.

Şirketimizin Global Pazarlara açılacak ismi “OptiWisdom” oldu. Yakın zamanda açılacak Amerika operasyonumuzla Yapay Zeka alanında Dünya rekabetine dahil olacağız.

BİLKAV EĞİTİM DANIŞMANLIK A.Ş
LOGO TASARIM YARIŞMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ

1. Yarışmanın amacı; şirketimizin kurumsal yapısında kullanılacak, misyon ve vizyonumuzu ön plana çıkaracak, verdiğimiz hizmetleri yansıtan, şirketimizi temsil edecek özgün bir logo tasarımı yapmaktır.

2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

3. Yarışma, ulusal ve uluslararası tüm tasarımcılara açıktır.

4. Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 (üç) tasarımla katılabilir.

5. Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması, daha önce başka yarışmalara katılmamış, başka hiçbir yerde ve hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması, ayrıca diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir.

6. Ödül olarak birinci seçilen eserin sahibine 5.000 TL verilecektir.

7. Yarışmaya seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınları katılamazlar.

8. Tasarımlar, Grafik tasarım programları (Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Free Hand, Corel Draw vb.) veya el ile çizilmiş olarak hazırlanmış olmalı ve belge olarak her bir çalışmanın hem orjinal dosyası hem de JPEG veya PDF versiyonu da e-posta yoluyla gönderilmelidir. Tasarımlar 300 dpi çözünürlükte ve renk modu CMYK olmalıdır.

9. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar, TV ekranlarında, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde (20×20 cm) fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.

10. Tasarımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını en az 300 kelimelik bir yazıyla açıklayarak göndereceği e-postaya eklemelidir.

11. Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

12. Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

16. Kopya olduğu anlaşılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda seçici kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görebileceği gibi eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığını veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilecektir. Eğer kişiye ödülü verilmiş ise, ödülü derhal iade etmesi gerekecektir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

17. Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

18. Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş, teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü halde logo üzerinde değişiklik yapılmasını talep edebilir.

19. Katılımcı, dereceye giren ve/veya Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş tarafından kullanılması kararlaştırılan eserinin, Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş’ne süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili tüm haklar için Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş’ ne tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.

20. Ödül kazanan eser; Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, branda, pankart, matbu evraklar vb. ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.

21. Tasarımlar Seçici Kurul tarafından ön eleme sonucuna göre belirlenecektir. Seçici Kurul; dereceye girmeye hak kazanan logoyu; şirketimizi en iyi ifade eden, özgünlük, farklılık, yarışma amaçlarına uygunluk gibi kriterler dikkate alarak belirleyecektir.

22. Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş, logo tasarım yarışması sonucunu açıklayacağı günü değiştirme hakkına sahiptir.

23. Seçici Kurul gelen eserleri yeterli bulmayıp yarışmayı yenileme ve iptal etme hakkına sahiptir.

24. Eserler sadece info@optiwisdom.com adresine gönderilecektir.

25. Yarışmaya katılan tasarımcılar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

26. Yarışmaya başvuran bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

27. Şartnameye uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

28. Son başvuru tarihi : 3 Kasım 2018 Cumartesi gece yarısına (TSİ 24.00) kadardır.

29. Yarışmayla ilgili her türlü duyuru “www.optiwisdom.com/logo-yarismasi” adresinden yayınlanacaktır.

İLETİŞİM:
Adres: Gençlik Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi, 77/21 Muratpaşa / Antalya
Tel:0 531 605 6726
E-Posta: optiwisdom@optiwisdom.com