Bilişim Hukuku 6.0

6. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı
“Bilişim Hukuku 6.0” ana teması ile 22-25 Eylül 2021 tarihlerinde Çevrim İçi olarak gerçekleştirilecek

Değerli Paydaşlar,
Çağdaş, refah düzeyi yüksek bir Türkiye özleminin gerçekleşmesi yolunda, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) 50 yıldır yılmadan ve büyük bir özveriyle çalışmaktadır. 1994 yılında Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünü kazanan TBD, 12 bini aşkın üyesi, 8 şehrimize yaygınlaşan şube yapılanması ve 33 üniversitedeki TBD genç örgütlenmesiyle bilişim sektörüne önemli katkılar vermeye devam etmektedir.

Türkiye Bilişim Derneği Genel Merkezi desteği ile İzmir Şubesi tarafından 2009 yılından itibaren düzenlenen İzmir Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultaylarının altıncısı “Bilişim Hukuku 6.0” ana teması ile 22-25 Eylül 2021 tarihlerinde Çevrim İçi gerçekleştirilecektir.

Hukuk ve bilişim alanındaki birçok uzmanı bir araya getirecek ve açılış konuşması Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Faruk BİLİR tarafından yapılacak Kurultayda “Sosyal Medya”, “Biyometrik İmza”, “Nesnelerin İnterneti (Akıllı Şehirler – Akıllı Evler, Hacking Boyutu)”, “Kayıt Zinciri”, “Fintech”, “Kişisel Verilerin Korunması”, “Tüketici”, “Yapay Zeka”, “Dijital Platformlar ve Rekabet Hukuku”, “Açık Veri” ve “Bilişim Hukukunda Gelecek Öngörüleri” başlıkları ile onbir (11) oturum, akademik bildiri sunumları ve eğitimler ile gerçekleştirilecektir.

Türkiye’de bilişim ve hukuk alanında karşılaşılan sorunlara ışık tutması ve sektörü bir araya getirmesi açısından büyük önem taşıyan Kurultaya herkesi bekliyoruz…

Türkiye Bilişim Derneği

Kurultayda İşlenecek Konular:
Sosyal Medya
Biyometrik İmza
Nesnelerin İnterneti (Akıllı Şehirler – Akıllı Evler, Hacking Boyutu)
Kayıt Zinciri
Fintech
Kişisel Verilerin Korunması
Tüketici
Yapay Zeka
Dijital Platformlar ve Rekabet Hukuku
Açık Veri
Bilişim Hukukunda Gelecek Öngörüleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin