Bilişim Çalıştayı

Bilişim Çalıştayı
5 – 7 Ekim 2012, Nesin Matematik Köyü, Şirince

Nesin Matematik Köyü‘nde her yıl iki kez düzenlediğimiz etkinliklerin sekizincisi, 5-7 Ekim 2012 tarihleri arasında, “Bilişim” başlığıyla gerçekleştirilecek.
Etkinlik, uzman ya da meraklı olsun konuya ilgi duyan herkese açık.

Etkinliklerimizin ana fikri, ucu derin felsefi sorulara uzanan bilimsel konulara ilişkin bilgiyi paylaşmak, tartışmaya açmak ve daha geniş bir kitle tarafından anlaşılmasına katkıda bulunmak olarak özetlenebilir.

Ele aldığımız konuları yalnızca uzmanlarının anlayabileceği, ulaşılmaz bir şey olmaktan çıkarmaya çalışıyor, ancak bunu yaparken özüne zarar vermeden ya da aşırı basitleştirmeden, bütün zenginliğiyle sunmaya özen gösteriyoruz.

Çalıştaylar salt bilimsel bir etkinlik olmanın ötesinde, köyde her yönüyle paylaşımın yaşandığı bir zaman dilimi oluyor. Nesin Matematik Köyü’nün insana huzur ve ilham veren bir atmosferi var. İşler birlikte paylaşılarak yapılıyor, akşamları birlikte eğleniliyor. Derslerin dışında da, tartışma ve sohbetler derinleşerek sürüyor. Günlük kaygılardan uzaklaşıp evrene ve yaşama ilişkin düşüncelere dalmak, onları paylaşmak isteyen herkesi çalıştaya çağırıyoruz.

Katılımcılar, Nesin Matematik Köyünde konaklayacak olup, köyde bulunan Bol Kepçe’deki nefis yemeklerden 3 öğün yararlanabileceklerdir. 

Konuşmacılar
Aziz Fevzi Zambak : Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü
Hilmi Demir : Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü
Emin Erkan Korkmaz : Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
Hasan Bülent Gözkan : Mimar Sinan Üniversitesi Felsefe Bölümü
Alper Açık : Universitat Osnabrück / Bilişsel Bilimler
Deniz Şener : Stixcortexlab
Necmi Buğdaycı : PDR-Chemical

başvuru