BİLİŞİM 2015 & CITEX 2015 TBD 32. ULUSAL BİLİŞİM KURULTAYI ve 2. ANKARA BİLİŞİM FUARI “BİLİŞİM ve YAŞAM” TEMASIYLA ANKARA’DA DÜZENLENECEK

Türkiye’de “Bilişim Toplumu”nun Kalbi  Ankara’da atacak! Bilişimciler Türkiye’nin geleceğine yön verecek!

 

3-5 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara’da ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek BİLİŞİM 2015 & CITEX 2015, TBD 32. Ulusal Bilişim Kurultayı ve  2. Ankara Bilişim Fuarı’nda  Türkiye’nin ve Bilişim sektörünün geleceğini ilgilendiren birbirinden önemli konular, konularında uzman katılımcıların değerli katkılarıyla ele alınacak.

 

Özellikle son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte “İnsan, doğa ve tüm canlıların” yaşamında kaçınılmaz bir etki alanı oluşturan ve “YAŞAMIN” önemli bir parametresi haline gelen “BİLİŞİM”deki son gelişmeler, yenilikler,  yeni vizyonlar ile fırsat ve tehditlerin değerlendirileceği ve birbirinden ilginç teknolojik yeniliklerin sergileneceği BİLİŞİM 2015 & CITEX 2015’de, bu sene ana tema “BİLİŞİM ve YAŞAM” olarak belirlendi.

 

Türkiye Bilişim Derneği’nin 1976 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği ve Bilişim Sektörünün en büyük buluşması niteliğinde olan etkinlik,  geçen sene olduğu gibi bu sene de, dünyanın en büyük Fuar ve Organizasyon Firmalarından biri olan Fransa Merkezli GL EVENTS ile birlikte gerçekleştiriliyor.

 

“BİLİŞİM ve YAŞAM” ana teması ile gerçekleştirilecek etkinlikte 4 ayrı salonda açık oturum ve paneller, çeşitli yarışmalar, 1500 m2 alanda kurulacak olan fuarda birbirinden ilginç ve yenilikçi ürün, hizmet, proje ve fikirler sergilenecek. Etkinliğe ilk kez destek veren KOSGEB fuarda stant açan firmaların stant maliyetlerinin önemli bir kısmını karşılayacak.

 

Günlük 5000, etkinlik boyunca 15.000’in üzerinde ziyaretçi, açık oturum  ve panel izleyicisinin takip etmesi beklenen etkinlikte izleyici ve katılımcıların büyük çoğunluğu Kamu ve Özel Sektör Bilişim Profesyonelleri, Uzmanlar ve Akademisyenlerden oluşuyor.

 

33 Üniversitede örgütlenen TBD Genç topluluğunun gerçekleştireceği “TBD 5. Genç Bilişimciler Kurultayı” kapsamındaki panellerle üniversite gençliğinin, “Programlama Çocuk Oyuncağı” etkinliğiyle de ilkokul öğrencilerinin yaşamına pozitif dokunuş yapılacak etkinlikte, ayrıca Genç Girişimciliğin özendirileceği oturumlar da yer alacak.

 

Türkiye Bilişim Sektörünün en büyük buluşması niteliğinde olan etkinliğin; Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Bakanlar, Siyasi Parti Temsilcileri, Milletvekilleri, Kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin davetli olduğu açılış bölümünde; sektörün sorunları, ülkemizin Bilişim Vizyonu, Gelecek beklentileri ve Hedefler en üst düzeyde dile getirilerek adeta “Bilişim Zirvesi” gerçekleştirilecek.

 

Üç gün boyunca her gün bir üniversite rektörünün çağrılı konuşmacı olarak yer alacağı  Kurultay’ın açık oturum ve paneller kısmında Türkiye’nin nabzını elinde tutan, “YAŞAM” barometresini ölçen aydın ve gazeteciler konuşacaklar.

 

Kurultay ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.bilisim.org.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

 

İ. İlker TABAK

Türkiye Bilişim Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Türkiye Bilişim Derneği hakkında :

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), kurulduğu 22 Nisan 1971 tarihinden itibaren, 44 yıldır, ülkemiz bilişim sektörünün gelişmesi için birçok çalışmaya öncülük etmiş ve birçok ilklere imza atmıştır. TBD Türkiye’nin en büyük ve köklü Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olup; 7 Mart 1994 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile kamu yararına dernek statüsüne kavuşarak faaliyetlerini, bugün sayıları onikibine yaklaşan üyeleriyle sürdürmektedir.

 

Türkçemize kazandırılmış olan Bilişim, yazılım, donanım, bilgisayar, iletişim gibi 2500’ün üzerinde yaşayan bilişim kelime ve terimine kaynaklık eden Türkiye Bilişim Derneği;  ülkemizin kalkınması, gelişmiş ülkeler arasında yer alması, halkımızın mutluluk ve refahı için tamamen gönüllü çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşu olarak; devletimizin ve hükümetimizin Bilişim alanında yaptığı çalışmaların önemli bir kısmında fikir merkezi, odak çalışmaların öncüsü ve ileri hamlelerin tetikleyicisi olarak etkin bir rol üstlenmiştir.

 

Detaylı bilgi için : http://www.tbd.org.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.