Bilişim 2012

Değerli Dostlar,

Bilişim sektörünün ülke gelişimine sağlayacağı katma değeri ve gücü bilerek, buna inanarak tam 40 yıldır Türkiye Bilişim Derneği çatısı altında var gücümüzle uğraş veriyoruz. Bu çerçevede her yıl düzenlenen ve artık gelenekselleşen TBD etkinlikleri sizlerin de katkısıyla markalaşmış, sektörel bir sahiplikle sektör zirvesi ve şenliği haline gelmiştir.

Bilgi ekonomisinin gelişmesiyle Türkiye’nin küresel rekabet gücünde ve toplumsal refah seviyesinde büyük atılımlar olacağına inanıyoruz. Bilişim 2012’de, sizlere Türkiye’nin stratejik rekabet avantajı elde edebilmesi için bilgi ekonomisinin önemini ve Türkiye’nin sektörde büyük ivmeler kazanmasına yardımcı olacak politikaların ele alınacağı üç günlük bir program hazırladık.

Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği etkinliğimize, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katkı sağlayacaklardır.

Bilim ve teknolojiye hakim, değer üretebilen, küresel rekabette başarılı ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye için bütün taraflara özelliklede Bilişimcilere önemli sorumluluklar düşmektedir. Sizleri bilişim sektörünün en önemli, sektörel katılımı en büyük etkinliği olan Bilişim 2012’ye deneyimleriniz ve vizyonunuzla sinerji oluşturmaya davet ediyoruz.

Türkiye Bilişim Derneği
Yönetim Kurulu

BİLDİRİ ÇAĞRISI
Türkiye Bilişim Derneği‘nin düzenlediği ve bilişime taraf tüm kesimlerin sinerjisiyle oluşturulacak 29. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim’2012), 21-23 Kasım 2012 tarihlerinde “Atılım için Bilişim” temasıyla JW Marriott Hotel Ankara‘da gerçekleştirilecektir.

29. Ulusal Bilişim Kurultayın‘da akademik ve uygulama bildirilerinden oluşan oturumlar düzenlenecektir.

Akademik ve uygulama konularında bildiriler 20 dakika sunum, 5 dakika soru cevap biçiminde sözel olarak sunulacak olup, bildiriler Türkçe ya da İngilizce olabilir. İngilizce sunumlarda tercüme yapılmayacaktır.

Hakemler tarafından değerlendirilerek kabul edilecek bildiriler konularına göre sınıflandırılarak sunulacaktır. Sunulmayan bildiriler Kurultay Bildiriler Kitabında basılmayacaktır. Bildiriler Örnek Bildiri Hazırlama Kılavuzuna göre hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde olmayan bildiriler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Aşağıda değerlendirmeye alınacak bildirilere ilişkin temel konular yer almakta olup bu konular dışında yer alan bilişimle ilgili diğer konular da hazırlanmış bildiriler de hakem değerlendirmelerine sunulacaktır.

Bildiri Konuları:

Bilişim ve Eğitim
Bilişim ve Finans
Bilişim ve Enerji
Bilişim ve Sağlık
Bilişim ve Spor
Bilişim ve Çevre
Bilişim Hukuku
Bilişim ve Telekomünikasyon
Bilişim ve Kamu Yönetimi
Bilişim Standartları ve Modeller
Bilişim ve Bilgi Güvenliği
Sosyal Medya
Engelsiz Bilişim
Mobil Dünya
Yönetim Bilişim Sistemleri

Türkiye Bilişim Derneği
Ceyhun Atuf Kansu Caddesi 1246. Sokak No:4/17 Balgat/ANKARA
Tel: +90 (312) 473 8215 (pbx)
Faks: +90 (312) 473 8216

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin