BİLİMŞENLİĞİ EĞİTİM & DANIŞMANLIK

eğitim ve danışmanlık
Bilim Şenliği Eğitim ve Danışmanlık

2010 tarihinden beri faaliyetlerine devam eden Bilim Şenliği, ülkemizin geleceği olan gençlere hizmet vermeye devam ediyor.

Bugüne kadar:

500+  organizasyonda Medya Sponsorluğu,

Öğretmen Eğitimleri,

Öğrenci Atölyeleri,

E-Bilimşenlikleri,

Sanal Müze Eğitimleri,

E-Kariyer Programları,

Google Science Fair 2012 & 2015 Türkiye Eğitim Partneri,

TBD Bilişim Yarışması eğitim Alanında 2.lik,

Türkiye Unicef işbirliği,

Birleşmiş Milletler – “Barış için Sanat Yarışması”  Türkiye Partnerliği,

Rojko 2016 Türkiye Partnerliği,

Kitap kampanyaları

İle başarılı çalışmalara imza atan Bilim Şenliği, EĞİTİM ve DANIŞMANLIK alanında öğrencilere, eğitimcilere, eğitim yöneticilerine ve ebeveynlere kurumsal destek veriyor.

Aile insanın ilk sosyalleştiği yerdir. Anne-baba ve kardeşler ile başlayan ilişki, birey ilerde kendi ailesini kurmayı tercih ederse, kişinin ikinci bir aile ilişkisi oluşturmasıyla devam eder. Sosyal hayatın temelinde olan aile kurumu için kalıp yargılar betimlemek kolay değildir: her ailenin kendine özgü yapısı, düzeni, kemik yargıları ve normları olabilir. Bireylerin iç içe bulunduğu her ortamda olabileceği gibi aile içerisinde de çatışmalar kaçınılmazdır. Sağlıklı aile yapısını ayıran özellik, bu sorunları çözümleyebilmekteki başarılarıdır. Ancak sağlıksız bir aile yapısında ise bu akış pürüzsüz olmaz ve sistem düzgünce işleyemez.

Ailedeki bireylerin ilişkilerinde uyumsuzluk, iletişim bozuklukları ve benzeri sorunlar, bu durumları doğuruyor olabilir. Kendi akışını oluşturamayan, problemlerin çözüme kavuşmadığını hisseden ve ev içi gerginlik durumunun sürekliliğini gören birçok aile, bunların üstesinden gelebilmek için aile danışmanlarına başvururlar. Aile danışmanlığı bu çatışmaları azaltmayı, aile üyelerinin iletişim becerilerini arttırmayı hedefler. Aile içerisindeki görev ve sorumluluklar daha net bir şekilde çizilerek ailenin bütünlüğü korunmaya yardımcı olunur.

Aile üyelerinin birbirine karşı empati geliştirmesi ve sorun çözme becerilerini kazanması ise aile içerisinde yaşanan çatışma ve krizlerin daha kolayca halledilmesini sağlamaktadır. Bu gerçekten yola çıkarak, Bilim Şenliği olarak bizler de, alanının uzmanlarıyla Eğitim ve Aile Danışmanlığı hizmeti vermeye karar verdik.

Bu kararı, bugüne kadar edindiğimiz deneyimler, birikimler, tanışıklıklar, yol arkadaşlıkları, yürüttüğümüz faaliyetlerde blog yazarlığı yapan, bizi takip eden, sosyal medya sponsorluğunu yürüttüğümüz kurumlardaki tanışıklıklarımızdan aldığımız geri bildirimler sayesinde aldık. Hepinize binlerce kere teşekkürler.

Ücretsiz öngörüşme ( whatsapp veya Google meet üzerinden ) ile başladığımız Aile Danışmanlığında, güçlü eğitim geçmişine sahip danışmanlarımızla hizmet verilecektir.

Bilim Şenliği Bireysel Danışmanlık Başvuru Formu

Bilim Şenliği Kurumsal Hizmet Başvuru Formu  

 

AYŞE KISMET

Sosyolog & Aile Danışmanı & Eğitim Uzmanı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu olan Ayşe. 19 yılı aşan eğitimcilik hayatında lise Felsefe grubu öğretmenliği, 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar P4C – Çocuklar İçin Felsefe & Düşünsel Okuma & Yaratıcı Yazma & Yaratıcı Drama Eğitmeni & Anlayarak Hızlı Okuma eğitmeni olarak çalışmaktadır. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, temel çalışma alanlarından birisidir. 8 – 18 yaş ve 18+ gruplarla Toplumsal Cinsiyet Farkındalık Eğitimleri gerçekleştirmektedir.

Ayşe, kariyer hayatı boyunca toplumsal cinsiyet eşitliği adına, kamu ve özel sektörde başarılı projelere ve ilklere imza atmıştır. Ayrıca, ilköğretim 1., 2. Ve 3. Kademelerdeki atölye ve grup çalışmalarının sonuçlarının çocuklarının sınav ve hayat başarılarını etkilediklerini görmüştür. Mezun olan birçok öğrencisiyle halen bağları devam etmektedir.

Enneagram yöntemindeki mizaç & kişilik değerlendirmesinde Tip 4 ve kanat özelliği 2 olan Ayşe, süreç ve sonuç odaklı olma özelliği, yüksek empati ve sezgileri, farkındalığını, kariyer yaşamında 2019 yılında Aile Danışmanı olarak yön vermeye karar vermiştir. Sertifikasyon eğitimlerini tamamladıktan sonra Nisan 2021’den beri bireysel, çift, aile, ebeveyn danışmanlığı yapmaktadır.

Halen aktif bir şekilde Sosyolog & Aile Danışmanı & Eğitim Uzmanı olarak bireysel danışmanlıklar ve atölye çalışmaları yapmaktadır.

EĞİTİMLER

 • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Sosyoloji – 1997
 • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Pedagojik Formasyon – 1997
 • ADLER CENTRAL EUROPE – Öğrenci Koçu Sertifikası
 • YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ – Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası, NLP Uygulayıcı Sertifikası, Eğitim Danışmanlığı Sertifikası, Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sertifikası, Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası
 • Ev Okulu Derneği Tercih ve Kariyer Rehberliği Sertifikası.

Enneagram Eğitim Programı

 • Characterix Kişilik Envanteri Okuma ve Değerlendirme Eğitimi Sertifikası
 • TPC Leadership Türkiye – Yaratıcı Fasilitasyon Teknikleri Sertifikası
 • KADIKÖY ATÖLYE – Onur Bakır hocadan P4C – Çocuklar İçin Felsefe Eğitimcisi
 • KADIKÖY ATÖLYE – Dr. Nilay Yılmaz.. “Sessiz Kitaplar Konuşuyor” atölyesi.
 • KADIKÖY ATÖLYE – Dr. Nilay Yılmaz – ” Düşünsel Okuma ” atölyesi.
 • Mor Sertifika Programı – Sabancı Üniversitesi
 • ERG üyesi, Değişim Elçisi adayı
 • ÖRAV takipçisi

YORUM YOK

Exit mobile version