Bilimin Merkezine Yolculuk Bilim Şenliği

Bilimin Merkezine Yolculuk Bilim Şenliği

Etimesgut Bilim Sanat Merkezi yürütücülüğünde 8-9 Ekim 2018 tarihlerinde 2 gün sürecek olan TÜBİTAK 4007 “Bilimin Merkezine Yolculuk” adlı projemizle katılımcıların “Bilimle uğraşmak zor ve sıkıcıdır.” önyargısını yıkmak, bilimsel ve teknolojik gelişmelere olan meraklarını artırmak, bilimin hayatımızın her alanında olduğunu ve yaşamımızı kolaylaştırdığını vurgulayarak toplumun bilimsel farkındalık düzeyini artırmak, bilimsel bilgiyi etkili bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak amacıyla etkinlikler sunmayı amaçlamaktayız.

Kurumumuzun koordinasyonu ile Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezinin açık ve kapalı alanlarında iki gün boyunca 2500’e yakın ziyaretçiyle buluşturulması planlanan “Bilimin Merkezine Yolculuk” adlı projemiz Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, Tarih, Bilişim, Tekno Tasarım,Görsel Sanatlar ve Müzik atölyelerinden oluşmaktadır. Etkinlikler katılımcılarımızın yaş, sınıf ve bilgi seviyesine uygun ilgi çekici ve merak uyandıran bir şekilde tasarlanmıştır.

Tüm atölyelerimiz ücretsizdir.

TÜBİTAK 4007 – Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezi olarak yürüttüğümüz “BİLİMİN MERKEZİNE YOLCULUK” adlı projemiz çerçevesinde 8-9 Ekim 2018 tarihlerinde tüm katılımcıların katılabilecekleri “O AN” adlı fotoğraf yarışması düzenlenecektir. Katılımcıların yarışma için çekecekleri fotoğraflar bilim festivalimizde gerçekleştirilecek olan atölyeler ve etkinliklerdeki özel anları içeren temalardan oluşacaktır. Bu yarışmada katılımcılar çektikleri fotoğrafları “O AN” etiketiyle projenin facebook adresinde paylaşacaklardır. Oluşturulan yarışma şartnamesiyle birlikte yarışmanın jüri üyeleri paylaşılan fotoğraflar arasından ilk üçe giren fotoğrafları belirleyecek ve bu fotoğrafları çeken katılımcılar ödüllendirecektir.