Bilime Yön Veren Kadınlar – Online Yarışma

Bilime yön veren kadınlar – online yarışma

Eğer siz de STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanlarında yüksek öğrenim gören ya da bu alanlarda kariyer planlayan bir öğrenciyseniz bu yarışma tam size göre.

Bu eğlenceli yarışmaya katılarak hem kadınların bilim dünyasındaki rolüne dair bilgilerinizi artıracak hem de heyecan verici ödüller kazanma şansı elde edeceksiniz. Çekilişin ardından üç katılımcı şu ödülleri kazanacak:

ÖDÜLLER:

Bir adet iPad mini
Bir adet sırt çantası
Bir adet mobil mikroskop
Kampanya, 11 Şubat Dünya Bilim Kadınları Günü’nde başlayacak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sona erecek.

GENEL BİLGİLER:

OECD üyesi ülkelerde yürütülen PISA araştırmaları kızların matematik, fen ve okuma becerilerinde erkeklerden daha başarılı olduğunu gösteriyor. Nöroloji araştırmaları, kızların ve erkeklerin STEM alanlarında eşit performans sergilediğini gösteriyor. Oysa STEM alanlarında öğrenim gören erkek sayısı dünyanın her yerinde kızlardan çok daha yüksek. Bu durum büyük oranda cinsiyet kalıpları gibi toplumsal etkenlerden kaynaklanmakta.

YARIŞMAYA KATILIM

Yarışmaya, 14 Şubat’tan itibaren katılabilirsiniz. Ödül çekilişinde yer alabilmek için yarışmaya başlamadan önce lütfen aşağıdaki katılım koşullarını okuyun.

Soruları doğru cevaplayabilmek için, STEM alanlarında çalışmalar yapmış, tanınmış kadınlar hakkındaki aşağıda yer alan bilgileri okumayı unutmayın. Bol şans!

Yarışma web sitesi için tıklayınız