Bilime susayanlar Londra’ya bilim turu gidiyor

Bilime susayanlar Londra’ya bilim turuna gidiyor

Birleşik Krallık – Türkiye Bilim ve Inovasyon yılı kapsamında British Council, lise öğrencilerine yönelik online yarışma düzenliyor. ‘Bilime Susamak’ başlıklı yarışma 25 Mart’a kadar devam edecek.

Bilimsel konuların eğlenceli yanına odaklanarak gençlere ilham vermeyi amaçlayan yarışmanın teması yaşamımızın olmazsa olmazı ‘SU’. British Council’ın web sayfası üzerinden (www.britishcouncil.org.tr) ulaşılabilen yarışmada büyük ödül Londra’ya uçak bileti ve Londra Bilim Müzesi’nden hediye kartı. Su ile ilgili eğlenceli soruları doğru cevaplayanlar ayrıca e-reader, Raspberry eğitim kiti ve iki adet BBC-DVD koleksiyonu hediyelerinden birine sahip olma şansını yakalayacaklar. Yarışma 25 Mart 2016 geceyarısına kadar devam edecek.

‘Bilime Susamak’ başlıklı yarışma, British Council tarafından lise öğrencilerine üniversite eğitimleri için STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında tercih yapmaları konusunda ilham vermek amacıyla tasarlandı. Yarışma aynı zamanda suyun sürdürülebilirliği konusunda farkındalığın artırılmasına yardımcı olacak eğlenceli sorular içeriyor. Tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmada yalnızca tüm soruları doğru yanıtlayanlar büyük ödül için çekilişe katılmaya hak kazanacak.

Birleşik Krallık – Türkiye bilim ve inovasyon yılı, bilimsel araştırma ve inovasyon alanlarında, uluslararası boyutta farkındalık kazanmış, güçlü ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesi hedefiyle başlatılan uluslararası işbirliği olma özelliği taşıyor. British Council, iki ülke arasında başlatılan bu önemli girişime katkı sağlamak amacıyla ‘Bilime Susamak’ da dâhil olmak üzere bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Ödüller:
Londra Uçak Bileti ve Londra Bilim Müzesi hediye kartı
E-reader
Rasperry eğitim seti
BBC- DVD Collections (4)
BBC- DVD Collections (4)

Son katılım tarihi: 25 Mart 2016 (Saat:23.59)

Katılım Koşulları

1. Bu kampanya, British Council adına düzenlenmektedir.

2. Kampanya, https://www.britishcouncil.org.tr/ adresli internet sitesinde gerçekleştirilecek olup; 07.03.2016 tarihinde başlayacak ve 25.03.2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

3. Kampanyaya katılım ücretsizdir.

4. Lise öğrencisi herkes yarışmaya katılabilir.

5. Yarışmaya birden fazla kez katılabilir.

6. Yarışma ödülleri, yarışmaya katılanlar arasında yapılacak çekilişle sahiplerini bulacaktır.

7. Her katılımda sorulara cevap veren katılımcılar arasında yapılacak çekilişle Londra’ya 2 uçak bileti (1 adet yarışmayı kazanan, 1 adet ebeveyn) ve Londra Bilim Müzesi’nden hediye kartı, E- reader, Raspberry eğitim kiti, BBC- DVD Collections (4), BBC- DVD Collections (4) ödül olarak verilecektir.

8. Kampanya sonunda 5 şanslı kişinin ödülleri için British Council Türkiye Eğitim Ekibi telefon ve elektronik posta aracılığı ile irtibata geçecektir.

9. Uçak biletinin yönü/ şehri/ ülkesi değiştirilemez. Seyahat etme ve vize sorumluluğu yarışmayı kazanan ve ebeveynlerine aittir.

10. Ödül verileceği zaman kimliğin elektronik kopyası istenecektir.

11. Kazananların tümü, kampanya sonunda 30.03.2016 tarihinde https://www.britishcouncil.org.tr/ adresinde ve sosyal medya hesaplarımızda ilan edilecektir.

12. Bu kampanyaya lise öğrencisi olmayanlar, British Council ve birinci derece akrabaları katılamaz.

13. Yarışma dahilinde istatistiki amaçlı bazı bilgiler talep edilecektir.

14. Ödül kazananlara yarışma uygulaması dahilinde iletilen iletişim bilgileri üzerinden ulaşılacaktır.

15. Tüm kazananların ödüllerini alabilmesi için uygulamaya kaydoldukları isimleri ile aynı ismin yer aldığı nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri zorunludur. Uygulamaya kayıt isimleriyle aynı isimde nüfus cüzdanlarını ibraz edemeyen kullanıcıların hakları bir sonraki kullanıcıya devredilir.

16. Bir kişi kampanyada birden fazla ödül kazanamaz.

17. Kazanılan ödül değiştirilemez, devredilemez ve/veya ödülün nakit karşılığı talep edilemez.

18. Katılımcılar tarafından yanlış veya eksik iletişim bilgileri verilmesinden dolayı yaşanabilecek aksaklıklardan, British Council sorumlu tutulamaz.

19. British Council kampanya boyunca ve sonrasında, uygulamada öngörülmemiş açıklar yoluyla veya herhangi bir şekilde haksız avantaj sağlamaya çalışan katılımcıları, kampanya sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde hile yaptığı tespit edilen ya da haksız yollardan elde edilen çekiliş hakkı, anket katılımı vb. her türlü işlem veya kazanılan ödülleri tespit etmesi durumunda, katılımcının bütün kampanya verilerini, çekiliş hakkını, ödül hakkını, hiçbir uyarı yapmadan iptal etme, kazananı değiştirme hakkına sahiptir. Ayrıca, bu kişiler hakkında yasal işlem başlatma hakkı saklıdır.

20. Kampanya kapsamında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıkta, British Council kampanya ve kampanya uygulama kayıtları esas alınacaktır.

21. British Council bu kampanyaya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, uygun programa sahip olunaması vb…) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

22. British Council bu kampanyaya katılan herkese, tüm ürünleri veya kampanyaları ile ilgili tanıtım amaçlı, katılım veya ödül sunumu için bilgi teyidi amaçlı e-posta gönderme hakkını saklı tutar.

22. British Council, kazanan talihlilerin isim ve fotoğraflarını British Council’ı tanıtmak amacıyla Türkiye ve uluslararası platformlarda kullanma hakkını saklı tutar.

23. Kampanyaya katılan herkes, kampanya şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

British Council Turkey Website: http://www.britishcouncil.org.tr/en

Facebook: https://www.facebook.com/BritishCouncilTurkey

Twitter: https://twitter.com/trBritish

Vimeo: https://vimeo.com/britishcouncilturkey

Flickr: http://www.flickr.com/photos/britishcouncilturkey