Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü

Bilimde Kadın

11 Şubat günü kapsamında düzenlenen etkinlikler, astronomi dünyasındaki kadınları kutlayarak, genç kızları astronomi alanında kariyer yapmaya teşvik etmek için iyi bir fırsat olacaktır. Herkesi Astronomi Dünyasındaki Kadınlar ve Kızlar Günü kutlamalarına katılmaya ve bu kapsamda etkinlikler düzenlemeye davet ediyoruz. Bu etkinlikler, halka açık konferanslar, çalıştayları ve daha fazlasını içerebilir.

IAU100 Sekreterliği 2019’un Şubat ayında, Birleşmiş Milletler’in uluslararası “Bilim Dünyasındaki Kadınlar ve Kızlar Günü” çerçevesinde etkinlikler düzenlenmesini desteklemektedir. IAU100 kutlamaları sekiz temada düzenlenmektedir ve biri de astronominin kapsayıcılığı ile ilgilidir.

Bu tema kapsamındaki etkinlikler, 11 Şubat 2019’da IAU100 Astronomi Dünyasındaki Kadınlar ve Kızlar Günü kutlaması ile başlayacak..!

11 Şubat günü kapsamında düzenlenen etkinlikler, astronomi dünyasındaki kadınları kutlayarak, genç kızları astronomi alanında kariyer yapmaya teşvik etmek için iyi bir fırsat olacaktır.

Herkesi Astronomi Dünyasındaki Kadınlar ve Kızlar Günü kutlamalarına katılmaya ve bu kapsamda etkinlikler düzenlemeye davet ediyoruz.

Kapsayıcı Astronomi etkinliklerinizi IAU100 Türkiye sayfasına kaydetmek için; https://goo.gl/forms/NYvKG70YHdZmAual2 formunu kullanabilir veya IAU Türkiye Ulusal Bilim-Toplum Koordinatörü Dr. Sinan Aliş’le ([email protected]) bağlantıya geçebilirsiniz.

Düzenleyeceğiniz etkinlikler önemli bir farkındalık yaratacak ve birçok genç kıza astronomi kariyeri için ilham kaynağı olacaktır.

Astronomi Dünyasındaki Kadınlar ve Kızlar Günü Kutlaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin