Bilim ve Sanat Buluşuyor

ODTÜ yerleşkesinde gerçekleştirecek olan Avrupa Bilim ve Eğlence Günü’nde “Bilim ve Sanat Buluşuyor” temalı bilim şenliği sizleri bekliyor.

Bilimi sevdirmek, bilimin hayatımızın her alanında olduğunu ve yaşamımızı kolaylaştırdığını vurgulayarak toplumun bilimsel farkındalık düzeyini artırmak, “Bilimle uğraşmak zor ve sıkıcıdır.” önyargısını yıkmak, bilimsel ve teknolojik gelişmelere olan merakı artırmak, ODTÜ’yü hem bilime verdiği önemle, hem de sosyal hayata gösterdiği özenle tüm topluma tanıtabilmek amacıyla ODTÜ Toplum ve Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi düzenli olarak bilim şenlikleri düzenlemektedir. 27 Eylül 2019 Cuma günü ODTÜ yerleşkesinde gerçekleştireceğimiz “Bilim ve Sanat Buluşuyor” temalı bilim şenliğimizde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

27 Eylül’de bilim ve sanat ODTÜ’de bir araya gelecek. “Avrupa Bilim ve Eğlence Günü” kapsamında düzenlenecek olan etkinlik, bu yıl yeni konseptiyle yine çok ilgi görecek, merakla beklenecek.

“Bilim ve Sanat Buluşuyor” Programı

27 Eylül 2019, Cuma
10:00-23:30

Bölüm 1: Bilim ve Sanat Etkinlikleri – Deneyler, Gösteriler, Yarışmalar
Etkinlik Saati: 10:00-18:00
Etkinlik Yeri:

Okulöncesi ve İlkokul (1.-4. Sınıf) Okul Grupları: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Küçük Fuaye Alanı (Sadece Okul Grupları)

Fotoğrafçılığın arkasındaki fizik ve kimyanın açıklanmasından, dünyamızı daha iyi tanımamıza katkısına örneklere; insanın mağara içinde ürettiği en eski resimlerin günümüze taşıdığı bilgilerden, kesirler ve örüntüler gibi kavramların müzikle nasıl iç içe olduğunun gösterilmesine; bilim ve sanatın birbirini nasıl beslediği örneklerle açıklanacaktır.

Ortaokul (5.-8. Sınıf) ve Lise (9.-12. Sınıf) Okul Grupları ve Her Yaştan Bireysel Ziyaretçi: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Fuaye Alanı ve Otoparkı ile Kapalı Tenis Kortları

Fotoğrafçılığın dünyamızı daha iyi tanımamıza katkısına örneklerden, geçmişten günümüze sevilen resim sanatı icralarından ebru ve grafiti uygulamalarına; kinetik heykel gösterimlerinden, dijital sanat çalışmalarına; bilim ve sanatın birbirini nasıl beslediği örneklerle açıklanacaktır.

Bölüm 2: Sohbetler, Söyleşiler, Gösteriler
Etkinlik Saati: 18:00-23:30
Etkinlik Yeri: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi ve Otoparkı

18:00-20:00 Pizza Eşliğinde Bilimsel Sohbetler ve Söyleşiler
20:00-22:00 Bilimin Sol Anahtarı Gösterisi
22:00-23:30 Konser

  • Okulundan öğrenci getirecek öğretmenlerimiz tarafından doldurulması gereken “Okul Grupları için Kayıt Formları” sayfası için lütfen tıklayınız.
  • Bireysel ziyaretçilerimize yönelik hazırlanan “Bireysel Ziyaretçiler için Kayıt Formu” sayfası için lütfen tıklayınız.  
  • Bilim şenliği organizasyonunda gönüllü olarak destek olmak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik oluşturulan “Gönüllü Kayıt Formu” sayfası için lütfen tıklayınız. 

Kayıt için: https://obe.metu.edu.tr/tr