Bilim Türkiye Gönüllü Eğitmenlik Programı

Gönüllü Eğitmenlik Programı
Bilim Türkiye Gönüllü Eğitmenlik Programı

Bilim Türkiye Gönüllü Eğitmenlik Programı başvuruları başladı.

Bilim Türkiye Eğitim Programları’nın uygulandığı İstanbul, Ankara, Erzurum, Gaziantep ve Manisa’da bulunan 8 farklı merkezde Gönüllü Eğitmenlik Programı başvuruları başladı!

Merkezlerimizde 6-14 yaş grubuna yönelik olarak Teknoloji, Matematik, Doğa Bilimleri, Astronomi & Havacılık, Tasarım, Girişim ve Tarım Teknolojileri Atölyeleri bulunmaktadır. Bu atölyelerde görev almak üzere öncelikli olarak Eğitim Fakültesi öğrencilerinin kabul edileceği programa Astronomi, Ziraat Mühendisliği, PDR, Girişimcilik, Tıp gibi birçok alandan gönüllü başvuruları alınacaktır.

Ayrıca Bilim Üsküdar Sergi alanlarında Bir Dünya Keşif, Tıp, İletişim, Robotik, Otomotiv, Finans, Gökyüzünde ve Ötesinde Milli Teknolojiler sergileri yer almaktadır. Sergi alanları her yaş grubundan ziyaretçiye hitap etmekle birlikte ortaokul ve lise grupları öncelikli hedef kitledir. Sergi alanlarında görev almak üzere Eğitim, Mühendislik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Mütercim Tercümanlık vb. birçok alandan gönüllü başvuruları alınacaktır.

Gönüllü Eğitmenlik Programı, mart, nisan ve mayıs aylarında 3 aylık süreci kapsamaktadır. 3 ay boyunca en az haftada 2 gün programa dahil olunması gerekmektedir. Programı tamamlayan gönüllü eğitmenlerimize sertifika verilecektir.

Program kapsamında beklenen görevler şunlardır;

-Atölye eğitimleri sırasında atölye eğitmenine yardımcı olmak.

-Ders programı geliştirme çalışmalarına destek olmak.

-Öğrenci ve veli iletişimi

-Görev yapılan merkezde mevcut ise sergi rehberi ve planetaryan olarak görev yapmak.

Son başvuru tarihi 29 Ocak 2023!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

14 − 12 =