Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı

Eğitmen Geliştirme

Bilimin ve bilimsel düşünmenin toplumda yayılmasını hedefleyen bilim merkezleri, güncel bilimsel bilgileri ele alarak çocuklar başta olmak üzere tüm topluma hitap eden, ilgi ve merak uyandıran içerikler geliştirmektedir. Bu içeriklerin doğru ve etkin şekilde aktarılmasında ise bilim merkezi eğitmenlerinin rolü büyüktür.

Bilim Türkiye olarak bilimsel ve teknolojik tüm çalışmaları multidisipliner bir yaklaşımla öğreten bilim merkezi eğitmenlerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı’nı düzenliyoruz. Program kapsamında öğrenme biliminden argümantasyona, hikayeleştirmeden dijital okuryazarlığa kadar 12 farklı alanda düzenlenen eğitimlerle alan uzmanları ve bilim merkezi eğitmenlerini bir araya getiriyoruz.

BEŞİNCİ OTURUM: HAYAL GÜCÜ VE YARATICILIK
Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı kapsamında “Hayal Gücü ve Yaratıcılık” oturumu için kayıtlarımız başladı. Öğrenme tasarımcısı Ömür Doğan, 29 Mayıs Cumartesi 19:00’da “Yaratıcılığın Kaynağı: Hayal Gücü” konulu çevrim içi eğitimi ile programımızın konuğu olacak.

Not: Programının %80’ini tamamlayan tüm katılımcılara sertifika verilecektir.
Not: Önceki oturuma başvurmuş olanların, yeniden T3 Vakfı kurumsal yönetim sistemine kayıt işlemini gerçekleştirmelerine gerek yoktur. Yalnızca “Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı formunu doldur.” adımı ile programa kayıt olunabilir.

KİMLER BAŞVURABİLİR?
Bilim merkezlerindeki eğitim programı geliştiricileri ve eğitmenler
Kamu kurumları ve özel kurumlara bağlı atölyelerde görevli eğitmenler
BİLSEM’de görevli eğitmenler
Deneyap eğitmenleri

BAŞVURU SÜRECİ
T3 Vakfı kurumsal yönetim sistemine kayıt ol.

Kişisel bilgilerini doldur.
Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı formunu doldur.