Bilim Seyyahları İstanbul 4

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 2015 yılında hayata geçirilen Bilim Seyyahları projesi yeni bir etkinliğe hazırlanıyor. Proje kapsamında farklı coğrafyalarda onlarca bilim festivali gerçekleştirildi. Tunus’tan Gana’ya, Yunanistan’dan Karadağ’a uzanan yolculukta dört yılda üç kıtada tam 12 ülkede, ülkemizin güzide kurumlarından TÜBİTAK, TİKA ve YTB’nin desteği ile bilim festivalleri gerçekleştirmiş olduk.

TÜBİTAK desteği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12-14 Eylül 2019 tarihleri arasında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesinde “BİLİM SEYYAHLARI İSTANBUL-4” projemizi gerçekleştireceğiz. Proje kapsamında Fizik, Kimya, Biyoloji deneylerine Matematik etkinliklerine ve zekâ oyunlarına yer vereceğiz. Teknoloji stantlarında onlarca farklı atölye çalışmaları düzenleyeceğiz. Etkinlik alanını ziyaret eden katılımcılar iki yüzden fazla deneye ve atölye çalışmasına şahitlik edecek.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri destekleme programı kapsamında 4. defa desteklenen Bilim Seyyahları İstanbul-4 projemiz ile İstanbul’da eğitim gören tüm öğrencilere ve İstanbul halkına hitap ediyoruz. Bilimsel merakı artırma ve bilimsel farkındalık oluşturma amacını taşıyan projemize sizleri de davet ediyoruz.