Bilim Şenliği ve Fen Proje yarışması

Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3. “Bilime İlk Adımlar” Bilim Şenliği ve Fen proje yarışması 28 – 29 Mart 2011 tarihlerinde 92 öğrenci, 20 öğretmenin katıldığı 65 bilimsel proje ile Florya Bahçeşehir Kolejinde gerçekleştirildi.
3. “Bilime İlk Adımlar” Bilim Şenliğinin ilk gününde öğrenciler hazırladıkları bilimsel projelerini sundu, eğlenceli deneyler gerçekleştirildi ve 3. Fen Proje yarışmasının ödül töreni düzenlendi. Araştırmacı eğitimi geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlayan öğrencilerin projeleri, Bahçeşehir Kolejleri Fen ve Teknoloji öğretmenleri ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyelerinden oluşan jüri tarafından derecelendirildi. Ödül töreninde 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden dereceye giren proje sahipleri ödüllendirildi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verildi.

3. Fen Proje Yarışmasında Birinci Olan Projeler
KATEGORİ        PROJENİN ADI                               OKULU       
5.sınıf            “Kendini Temizleyen Muayene Masası”      Bahçeşehir Koleji “Diyarbakır”

6. Sınıf          “Banyoda Masrafsız Havalandırma”            Bahçeşehir Koleji “Florya”

7. Sınıf          “Pil Atınca Sakız Veren Makine”                Bahçeşehir Koleji “Kocaeli”

8. sınıf          “Köpek Dostu Araba”                                Bahçeşehir Koleji “Bahçeşehir”

                   “Hava Balonlu (Helyum Gazlı) Çanta”          Bahçeşehir Koleji “Kocaeli”

Bilim Şenliğinin ikinci gününde ise 1. ve 2. sınıfların hem eğlenecekleri hem de fen ve bilime olan ilgi ve meraklarını arttıracak gösteri ve deneyler yapıldı. 6. sınıflar için öğrencilerin bilgilerini zorladık