Bilim Şenliği İçerik Girişi

Bilim Şenliği İçerik Girişi

Merhaba arkadaşlar, bilimsenligi.com a katkılarınız için çok teşekkür ederiz. Sizlerle daha da büyük bir aile olduk. Ailemizden ricamız içerik girişlerinizi aşağıda belirttiğimiz kurallara göre yapmanız.

Anlaşılmayan bir konu olursa lütfen bu sayfanın altındaki yorum kutusuna yazınız veya mail ile iletişim kurunuz.

DİKKAT: Site eklenen içeriklerde, içerik yazısı ya bulunmamakta yada çok az bir yazı eklenmekte. Bu durumda sitemizde içerikleriniz yayına verilmez. Lütfen bu platformun bir sosyal ağ değil web sitesi olduğunu unutmayınız.

Siteye eklediğiniz içeriklerde lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız.

 

 • VİDEO EKLEME

Lütfen video yüklemesi yapmayınız. Videolarınızı youtube vs. yükleyip oradan videolarınızı siteye çekebilirsiniz. Youtube video URL si eklemeniz yeterli olacaktır. Nasıl yapacağınızı aşağıdaki görsellerden öğrenebilirsiniz. URL yi lütfen sitede METİN bölümü aktifken ekleyiniz. Nasıl olduğunu aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.

1.

2.

 

 • İÇERİK EKLEME İçeriklerde lütfen sadece görsel kullanmayınız. Muhakkak içerik yazısı olmak zorunda. İçeriklerinize bir kaç cümle olarak ekleme yapmayınız. lütfen olabildiğince içerik yazısı yazınız. Lütfen görseli inceleyiniz. Görselde verilenleri yapmanız yeterlidir.
 • İÇERİKLERE KOD EKLEME

İçeriklerinize html kodları eklemek için lütfen METİN bölümünü tıklayıp kodu içerik alanına ekleyiniz. Aşağıdaki 1. ve 2. adımları takip ediniz.

İÇERİK EKLEME

 

İçerikleriniz de resim eklemek zorunda değilsiniz.

 • GÖRSEL EKLEME Her içerik eklemenizde lütfen 1 görsel kullanınız. Birden çok resim varsa kolaj yapınız.

Görselleri boyutlandırmanızı rica edeceğiz. Bu çok önemli.

Lütfen buradaki siteden görselinizi boyutlandırıp öyle siteye çekiniz. Buradaki site hem masaüstü hemde mobilde çalışmakta. Genişlik 400px olarak ayarlayıp size linki ilettim.

Görseli Yan taraftaki Öne Çıkan Görsel bölümünden yükleyiniz. Lütfen aşağıdaki resmi inceleyiniz.

 

İçeriklerinizi nasıl ekleyeceğinize dair videomuzu da seyredebilirsiniz. İzleme süresi 1 dak.

 

Lütfen bu uyarılara dikkat ediniz. Bu kurallara göre yaptığınızda içerikleriniz en kısa zamanda yayında olacaktır.

Bu kurallara uymayan içerikler sitede yayına verilmeyecektir.

Anlayışla karşılamanız dileğiyle, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Site Yönetimi

11 YORUMLAR

  • Kabul etmeme nedeni yüklemeye çalıştığınız fotoğraf boyutunun büyük olmasındandır. Bu sayfadaki siteden veya başka bir fotoğraf sıkıştırma sitesinden veya programından fotoğrafınızın boyutunu 110 kb tın altına düşürünüz.

 1. İyi akşamlar etwinning projemizle ilgili ilk defa haber yaptım.Yayınlanıp yayınlanmadığını anlayamadım yardımcı olabiir misiniz?

 2. Alper Bilgili Beyefendi’nin yaşadığı sorunla bende karşılaştım yardımcı olabilecek misiniz? Bir de çözülmesi durumunda siteniz de e-twinning projemi en etkili hangi alanda paylaşmalıyım?

  • Merhaba,
   sistemimizde üyeliğiniz oluşmuş ancak şifre değiştirme linki aktif etmemişsiniz. Lütfen bir kez spam klasörünüze bakarmısınız.

   Yine sorun yaşarsanız yazınız. İlgileneyim.

   E-twinning çalışmalarınızı öğretmen etkinlikleri bölümünden ekleyebilirsiniz. Ancak diğer kategorileri de ekleyen arkadaşlar olmakta. Lütfen tek kategori ekleyiniz ve tek görsel yükleyiniz. Ayrıca lütfen yazı metni lütfen uzun olsun. Kısa metinleri kabul etmiyoruz.

 3. iyi günler
  üye olmaya çalışıp gerekli bilgileri girdim ancak şifre için mail tarafıma ulaşmıyor. Tekrar tekrar denedim. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Alper bey, mail adresinize dönüş yaptık.
   Buradan da belirtelim. Acaba üyelik şifre mailimiz spam klasörünüze düşmüş olmasın. bir kontrol edermisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin