Bilim konulu projemizi yaygınlaştırdık

14-18 Mart 2022 tarihlerinde Ankara’da OGM Fikir Atölyesi Çalıştayı yapıldı. Okulumuzdan İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi öğretmeni Dr.A.Akbulut katıldı.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Petek AŞKAR; Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanlığı tarafından 14-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Fikir Atölyesi Çalıştayı’ nın dördüncü gününde çalıştaya katılan öğretmenleri ziyaret ettiler.Çalıştay kapsamında; öğretmenler, beceriler, matematik seferberliği, materyal geliştirme, öğretmen yetiştirme, projeler, yarışmalar, toplum hizmeti ve sosyal etkinlik kategorilerinde geliştirilen proje fikirlerini sundular.
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Petek AŞKAR, “Öğretmenlerimizin yaratıcı proje fikirlerini duymaktan memnuniyet duyuyorum” sözleriyle görüşlerini bildirdiler.
Genel Müdür Sayın Halil İbrahim TOPÇU da proje sunumu yapan ve çalıştaya katkı sağlayan öğretmenlere teşekkür ettiler.
Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Fikir Atölyesi Çalıştayı finaline teşrif eden MEB Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Petek Aşkar, Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Halil İbrahim Topçu, Daire Başkanı Sayın Bilgen Kerkez’e,
İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile ilgi projesini dinlediğimiz ve çalıştayı koordine eden Çelebi Kalkan öğretmenimize,web 2 araçları ile ilgili projesini dinlediğimiz Kenan Çete öğretmenimize, oyun projesini sunan Esma öğretmenimize ve çalıştaya katkı sağlayan tüm ekibe teşekkürler.Çalıştayda yüze yakın proje üretildiği belirtildi.
Çalıştayın
ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.

Çalıştayda bilim proje ekibimizden öğretmenlerde vardı. Bu nedenle Bilimsel Gaflar-2 “Doğadan Teknolojiye” projesi için sergi yaptık.Sergide öğrencilerimizin yaptığı Türk ve Azerbaycan bayrakları ve eTwinning logosu taş boyama etkinliği örneği,at ve araba konulu kitaplarımız vardı.Proje ekibinden çalıştaya katılan öğretmenlerimizle de hatıra fotoğraf çekildik.