Bilim Otobüsü Kalkıyor Haydi Merak Durağına

Etkinlik Tarihi ve Yeri: 18-21 Ekim 2016, Manisa Bilim ve Sanat Merkezi

Projemiz TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından 2016 yılı için desteklenmesine karar verilen 38 projeden biri olmuştur. “Bilim Otobüsü Kalkıyor, Haydi Merak Durağına” isimli projemiz, bilimin temelini oluşturan “merak” duygusu üzerine kurulmuştur. Projemizde bilim ve sanatın ayrılmaz bütünlüğünü vurgulayan etkinlikler yer almaktadır. Yaşanabilir bir Dünya için canlı çeşitliliğini tanımak ve onları korumak önemlidir. Bu amaçla sahip olduğumuz biyolojik çeşitliliğin farkındalığını sağlamak projenin ana temalarından biridir.

Şenlik alanında kurulacak atölyeler merak durağı olarak kurgulanmıştır. Bu kapsamda bilim ve sanat atölyeleri, bilim adamları ile söyleşiler, bilim şovları, mesir tiyatro, zeka oyunları, gökyüzü gözlemleri, katılımcı kurumların projelerinin sergileneceği proje stantları ve tanıtım stantları gerçekleştirilecektir.

Projenin hedef kitlesi 7’den 77’ye tüm halktır. Fakat atölye çalışmalarında birliktelik sağlamak amacıyla her merak durağı için farklı yaş grupları belirlenmiştir.

4 gün boyunca yapılacak olan etkinliklere katılım ücretsizdir.

Detay ve başvuru için tıklayınız