BİLİM MERKEZİ YAZ BİLİM OKULU 2011

Bilim Merkezi’nde 7-13 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenen Yaz Bilim Okulu programı bu sene 20 Haziran-2 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
 
Haftalık ya da iki haftalık olarak seçebileceğiniz, haftaiçi her gün 10:00-17:00 saatleri arasında devam edecek olan programda çocuklar bilim ve sanat alanında pek çok uygulamalı atölye ve geziye katılma imkanı bulacaklar.
 
Hazırlanan program dahilinde eğitmenler tarafından Bilim&Drama, Genetik, Matematik, Nanoteknoloji, Uzay, Enerji, Elektronik, Kimya, Arkeoloji, Bilim-İllüzyon, Satranç, Biyoloji, Karikatür, Robot, Ekoloji, Tarih, Origami, Resim, Kil, Uzay, Dinozor ve Fosil, Küresel Isınma gibi pek çok atölye düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra atölye çalışmalarını desteklemeye yönelik Topkapı Sarayı, Arkeoloji Müzesi, İstanbul Modern, Atatürk Arboretumu, Genetik Laboratuarı, Rahmi Koç Müzesi Keşif Küresi gibi pek çok gezi de zengin program içeriğinde yer almaktadır. Atölye saatleri arasında da Deprem&Yangın Afete Hazırlık Eğitimi, Belgesel ve Film Gösterimleri, Deney Gösterileri, Zeka Oyunları, Tiyatro Gösterileri gibi etkinliklere yer verilmektedir.
 
Psikolojik danışman eşliğinde gerçekleştirilecek Bilim Okulu programı kapsamına çocuklara özel yetenek testleri de uygulanacaktır. Danışmanımız her gün okul saatlerinde burada olacak ve çocukları birebir gözlemleyecektir. Dileyen velilerimiz psikolojik danışmanımızla bir araya gelerek, çocuklarının ilgi alanları ve genel durumu ile ilgili kendisiyle görüşebilme imkanı yakalayacaklardır.
 
Bilim Okulu, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı tarafından 2004 senesinden beri yaz tatili ve sömestr dönemlerinde düzenlenmektedir. Katılımcı öğrencilere bilimi sanatsal aktiviteler aracılığıyla sevdirmek ve bilimsel düşünceyi aşılamak amaçlanmaktadır. Öğrenciler sunulan farklı atölye seçeneklerinden kendilerinin ilgi ve becerilerine yönelik olanları keşfedebilmekte ve bilimin eğlenceli yüzünü tanıma şansı elde edebilmektedirler. Öğrenciler, birçok bilim dalı hakkında bilgilenmekle birlikte, bilimsel gelişmeleri takip etmeleri için teşvik de edilmektedirler.
 
*** Ücretlerimize öğle yemeği, akşamüstü kahvaltısı, gezi mekanlarına ulaşım ve giriş ücretleri de dahildir.
 
Detaylı bilgi ve sorularınız için;
Tel: 0212 266 00 46
E-mail: [email protected]
Adres: Hakkı Yeten Cad. 18/A Fulya-İST.