Bilim İçin El Ele Eğitim Kampları Başladı

Değerli Öğretmenlerimiz,

TED Üniversitesi ve European Schoolnet işbirliği ile Ankara’da yürütülen “Bilim İçin El Ele” projesi ve mesleki eğitim faaliyetlerinin 2. yılı hakkında sizleri bilgilendirmek ve eğitimlere davet etmek istiyoruz.

“Amgen Teach: Bilim İçin El Ele” Ankara’daki okullarda görev yapan Fen Bilimleri, Kimya ve Biyoloji öğretmenlerinin araştırma-sorgulama tabanlı uygulamalar konusunda bilgi, deneyim ve yeterliliklerini artırmayı hedefleyen, European Schoolnet tarafından finanse edilen, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen bir projedir.
Proje kapsamında, 2015/2016 eğitim-öğretim yılı Eylül ayında her branştan 50 öğretmenle hizmetiçi eğitim faaliyetleri düzenlenecektir.Eğitimler TED Üniversitesi’nde (Kolej, Kızılay) yapılacaktır. Her branş için 1-3 Eylül ve 4-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 3’er günlük eğitimlere 25’er kişilik kontenjan belirlenmiş olup, katılımcıların belirlenmesinde ön başvuru zamanı önceliği gözetilecektir.

Toplam başvuru sayısının kontenjanı aşması durumunda branş ya da tarih değişikliği önerilerini sizlere ileteceğiz. Uygun eğitimlere yerleşemeyen öğretmenlerimiz projenin devam eden 3. yılındaki eğitimler için kayıt altında tutulacak ve başvuru sahipleri bu konuda bilgilendirilecektir. Geçen yıl eğitimlere katılan öğretmenlerimizin eğitimlere katılması ancak boş kontenjan kalması durumunda mümkün olacaktır.

Eğitimler için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği gibi katılan öğretmenlere ücret ödenmeyecektir. Ancak, eğitimler süresince katılımcılara öğle yemeği, aralarda ikramlar ve araç park yeri sağlanacaktır. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan izinler doğrultusunda eğitimlere katılan öğretmenler eğitimler sırasında izinli sayılacak ve eğitimi tamamlayan öğretmenlere Ankara MEM ve European Schoolnet onaylı sertifikalar sunulacaktır.Projeye katılmak isteyen öğretmenlerimiz için başvurular www.amgenteach.eu/register
adresi üzerinden, 29 Haziran 2015 Pazartesi günü başlamış olup 10 Ağustos 2015 Pazartesi gününe kadar devam edecektir. Başvuru sırasında sizin için uygun olan tarih aralığını ve branşı göz önünde bulundurarak, sadece bir tarih aralığına ve branşa kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kontenjan aşımı durumlarında branş ya da tarih değişikliği önerilerini size ileteceğiz.

İlginiz için teşekkürler.

Prof. Dr. Murat Günel
Proje Yürütücüsü

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için;
Burcu Kılıç: kilic.burcu@metu.edu.tr
Fatma Nur Özçetin: nur.ozcetin@metu.edu.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.