Bilim Genç Bilim Kafe Açılıyor

 

Gençlerle bilim arasında köprü olmayı hedefleyen TÜBİTAK Bilim Genç, sadece bir elektronik popüler bilim dergisi olmakla kalmayıp gençlerin bilimin renkli dünyasını keşfetmelerini sağlayacak farklı projelere de imza atıyor.

Gençleri geleceğe yön veren bilim insanlarıyla bir masa etrafında buluşturacak Bilim Genç Bilim Kafe de bunlardan biri. Birbirinden farklı bilimsel konuların konuşulacağı Bilim Kafe etkinliklerinde, gençler bilim insanlarıyla sohbet etme ve onlara soru sorma fırsatı yakalarken bilim insanları da deneyimlerini gençlerle doğrudan paylaşabilecek.

Kapıları herkese açık olan bu kafenin katılımcı sayısı sınırlı. Siz de bilim dolu keyifli bir sohbete katılmak istiyorsanız masalarımız dolmadan hemen Bilim Kafe’deki yerinizi ayırtın.

27 Ekim’de açılacak Bilim Genç Bilim Kafe, ilk olarak Doç. Dr. Bilge Demirköz ve CERN meraklılarını ağırlıyor. Ankara’da TÜBİTAK Ek Binası’nda yapılacak etkinliğe www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/?q=node%2Fadd%2Fbilim- adresinden başvuru yapabilirsiniz.