Bilim Eğitiminde Astronomi Bilgi ve Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitim Programı

astronomi eğitimi
Bilim Eğitiminde Astronomi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmen Akademileri, Astronomi ve Uzay Bilimleri Akademisi : ” Bilim Eğitiminde Astronomi Bilgi ve Becerilerinin Geliştirilmesi ” Eğitim Programı 27 Kasım 2021 – 12 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Çevrim içi ( zoom) toplantı saatleri 21.00 – 22.30 arasındadır.

Tüm branşlardan öğretmenlerimizin katılım yapabileceği, “Bilim Eğitiminde Astronomi Bilgi ve Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitim Programı.

Her geçen gün artan öneme sahip olan Astronomi ve Uzay Bilimleri temel bilimlerin gelişiminde, bilim kültürünün yaygınlaşmasında ve bilim kültürünün yaşamın tüm alanlarına aktarılmasında da güçlü bir etkiye sahip.
Uzay araştırmalarında laboratuarlardan, öte gezegen araştırmalarına , uzay Madenciliğine, Ay Görevine, sağlık yatırımlarında kullanılan ileri görüntüleme teknolojilerine ve uzay turizmine kadar artık günlük yaşamlarımızda Astronomi ve Uzay Bilimleri kaçınılmaz ölçüde yer kaplamakta.
Özellikle son yıllarda disiplinler arası ve disiplinler üstü bir alan olarak pek çok bilim dalıyla birlikte yürütülmekte olan Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi 21. yüzyılın yaşam becerilerini de beraberinde taşıyor.
Ülkemizin bu alanda çalışmalar yürütmekte olan yetkin akademisyenleri ile buluşacağımız ve çevrim içi olarak planlanan ” Bilim Eğitiminde Astronomi Bilgi ve Becerilerinin Geliştirilmesi ” içerikli eğitimimiz 27 Kasım 2021 – 12 Şubat 2022 tarihleri arasında ve Cumartesi Günleri 21:00 – 22:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.
Ülkemizin her geçen gün güçlü adımlar ile ilerlemekte olduğu Astronomi ve Uzay Bilimleri çalışmaları ve Türkiye Uzay Ajansımızın 2023 ” başta gençler olmak üzere, ülkemiz insanında uzay farkındalığı yaratmak ” vizyon ilkeleri doğrultusunda Astronomi ve Uzay Bilimleri Akademisi olarak tüm branşlardan öğretmenlerimizi eğitimimizde görmekten ve alanda gerçekleşen gelişmeleri birlikte deneyimlemekten mutluluk duyacağız.

Bilim Eğitiminde Astronomi Bilgi ve Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitim Programı ( Konuk – Konu ve Tarih )

Dr. Öğr. Gör. Gökhan KARAOSMANOĞLU ile ” Yaratıcı Drama ile Bilim Eğitimine Giriş – Tanışma ” 27 Kasım 2021
Doç. Dr. Ersin KARADEMİR ile ” Astronomi Temelli Etkinlik ve Uygulamalar ” 04 Aralık 2021
” Bilim Eğitiminde Astronomi İçerikli Kavram Yanılgıları ” 08 Ocak 2022
Prof. Dr. Memduh Sami TANER ile ” Bilim Eğitimde Astronominin Önemi ” 11 Aralık 2021
” Bilim Eğitiminde Astronominin İşlevselliği ” 22 Ocak 2022
Prof. Dr. Faruk SOYDUGAN ile ” Yıldız Işığı ve Getirdikleri ” 18 Aralık 2021
” Öte – Beri Gezegenler ve Yeni Dünya Arayışları ” 29 Ocak 2022
Dr. Öğr. Üyesi. Metin ALTAN ile ” Derin Uzay Sohbetleri ” 25 Aralık 2021
” Bakarken Evrende Durduğumuz Nokta ” 05 Şubat 2022
Akademi Koordinatörü Z. Esra BALKAN ile ” Eğitim Sonu Değerlendirme ve Deneyim Paylaşımları ”

Astronomi ve Uzay Bilimleri Akademisi
FAALİYET BAŞVURU

https://istanbulakademi.meb.gov.tr/akademiler.php?cID=10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

six + 10 =