Bilgisayar Oyunu Atölyesi 6

Bilgisayar Oyunu Atölyesi’ne Katılarak Kendi Bilgisayar Oyununu Tasarlayacak 25 Lise Öğrencisinden Biri Olmaya Hazır mısın?
3 – 8 temmuz 2013

Son başvuru : 7 haziran 2013

Lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımına açık ve tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek atölye çalışması, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden; Türkiye’nin dünya çapında yayımlanan ilk üç boyutlu oyunu “Culpa Innata”yı yaratan ekibin yöneticisi Prof. Dr. Tanju Erdem, Microsoft Research Yazılım Mühendisliği İnovasyon Ödülleri program desteğini kazanan Yrd. Doç. Dr. Barış Aktemur ve “Culpa Innata” oyununu geliştiren Momentum Digital Media Technologies ekibi tarafından yürütülecek.

Uygulamalı olarak gerçekleştirilecek atölye, öğrencilerin grafik tasarım, programlama ve hikaye kurgulama yeteneklerini geliştirmesini hedefliyor. Atölye süresince öğrencilere bilgisayar oyunlarının tarihi, oyun yapım süreci, MIT’nin geliştirdiği Processing diliyle programlama, oyun grafiği ve animasyon hazırlama yöntemlerine dair temel bir eğitim verilecek. Atölyenin son günü yaptıkları oyunları sunacak olan öğrenciler en iyi oyun, en zor oyun, en iyi seslendirilmiş oyun, en iyi kurgulanmış oyun, en eğitici oyun, en eğlenceli oyun gibi farklı kategorilerde değerlendirilecekler.

Atölye çalışmasında başarılı bulunan öğrenciler, Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Programına ilk altı tercihinden yerleştirilmiş olmak kaydıyla Mühendislik Fakültesi Dekanlık Bursu ile ödüllendirilecekler. Mühendislik Fakültesi Dekanlık Bursu almaya hak kazanan öğrencilere yerleştikleri burs kategorisine bağlı olmadan 100% ücret muafiyeti, tam burslu kontenjandan yerleşen adaylara, yerleştirildiği bursun kapsamına ek olarak, her yıl aylık nakit burs sağlanacak. Mühendislik Fakültesi Dekanlık Bursu için ÖSYM kılavuzunda duyurulacak süre ve devam koşulları geçerli olacaktır.

Kimler Başvurabilir?

Bilgisayar Oyunu Atölyesi V’e, bilgisayar oyunlarına ve mühendisliğe ilgi duyan lise 11. ve 12. sınıf öğrencileri başvuru formunu doldurarak başvurabilir. Öğrencilerin hayal güçlerini ve yaratıcı düşünme kapasitelerini de geliştirecek olan atölyeye, yapılan başvurular arasından seçilen 25 öğrenci kabul edilecek.

İstanbul dışından gelen katılımcılar, ücretsiz konaklayabilecekler.

Detaylı bilgi için: 0216 564 9 564
[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin