Bilgi ve İletişim Teknolojileri Girişim Başvurusu

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Girişim Başvurusu

BLL’ye ICT ( Bilgi ve İletişim Teknolojileri) alanında bilgisi / fikri / girişimi olan, kendi şirketini kurmayı planlayan veya yeni kurmuş tüm girişimciler katılabilir.
Girişimciler öğrenci ya da mezun olabilir. Mezun olmuş, çalışmaya başlamış ancak kendi işini kurmayı isteyen kişiler / takımlar da başvurabilir.
Kendi şirketini kurmuş, ancak yeni bir ürün/hizmet ile tekrar bir girişimde bulunan girişimciler de başvuru yapabilirler.
Girişimciler bireysel olarak başvuracakları gibi takım halinde de katılabilirler.
Konular

ICT ( Bilgi ve İletişim Teknolojileri ) alanına giren, proje planı hazırlanmış her türlü ürün/hizmet.
Başvuru sırasında iş planları istenmemektedir, ancak sunum sırasında ekiplerin / kişilerin geliştirmek istediklerini bir sunum şeklinde sunmaları istenecektir.
Başvuru sırasında katılımcıların özgeçmişleri de istenecektir.
(2018 – 2019) Başvuru süreci

Yıl boyunca başvuru yapılabilir.
Girişimci sözleşmeleri en fazla 1 senelik yapılabilmektedir.
Her ilden başvuru yapılabilir ancak kuluçka merkezimiz sadece İstanbul Başakşehir’ dedir.
Başvurular internet üzerinden alındıktan sonra girişimcilerle birebir görüşmeler, telefon / video görüşmeleri, e-posta ve diğer iletişim yöntemleri ile ön görüşmeler yapılacaktır.
Sunumlar Başakşehir Living Lab Hizmet Binası’nda yapılacaktır.
Sunum, hakem heyeti tarafından olumlu görüldüğü takdirde girişimci kuluçka merkezimizden faydalanma hakkını elde edecektir.
Girişimcilere ayda en az 12 saat olmak üzere ; İş Modeli, Yatırımcı Sunumu, Şirket Kurulumu, PR vb konularda eğitimler verilecektir.
Girişimcilerimiz mentorlarımız tarafından her ay görüşmeye davet edilerek, proje takvimleri ile uyumları kontrol edilecek, eksiklerinin tamamlanması yönünde geribildirim alacaklardır.
Girişimciler,senede iki defa düzenlenen “Girişimci Günleri” ile sanayici, melek yatırımcı ve diğer girişimcilerle bir araya gelecek, ürün/hizmetlerini sunarak yatırımcı bulma imkanından faydalanacaklardır.
Girişimciler BLL’nin Stratejik ve Proje Ortakları ile yaptığı her türlü organizasyonuna katılarak , networklerini geliştirmeye yönelik etkinliklere dahil edileceklertir.

http://basaksehir-livinglab.com/BLL/blog/2016/03/17/girisim-basvurusu/