BİLGİ-Eğitim IELTS sınavı

IELTS Ingilizce Dil seviyesini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve geçerliliği olan bir sınavdır. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Kanada başta olmak üzere dünyada bir çok ülkede 7000’e yakın üniversite ve kurum tarafından kabul görmektedir. Türkiye’de de ünviersitelerin Hazırlık Programları, Yüksek Lisans ve Doktora Programları başvurularında IELTS belgesi geçerlidir.

Akademik (AC) ve Genel Eğitim (GT) olmak üzere iki farklı modülde uygulanan IELTS sınavı Dinleme (Listening), Okuma (Reading), Yazma (Writing) ve Konuşma (Speaking) olmak üzere dört bölümden oluşur.

Kurumumuzda açılan Akademik Modül IELTS Kursu 10 hafta ve 40 saatlik bir program şeklinde hazırlanmış olup, haftada 4 saat (2 saat x 2 gün) olarak planlanmıştır. Her bir beceriye 10 saatlik bir dilim ayrılmış olup, programda yukarıda belirtilen 4 temel beceride katılımcıların Akademik Dil Becerileri geliştirilmesi hedeflenmekte ve sınav teknik ve stratejilerinin kazanılması temel olarak amaçlanmaktadır. Bu nedenle, programa katılmak isteyen bireylerin en az B1+, B2 (Orta Düzey Üstü) olmaları gerekmektedir.

Program dahilinde katılımcılara ayrıca IELTS sınavı uygulamalarına ilişkin (sınav tarihleri, başvurular, sınav merkezleri gibi) rehberlik hizmetleri de kurs eğitmeni tarafından verilecektir. Programda kurs kapsamında tüm ders materyalleri katılımcılara ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Tespit Sınavı: 28 Kasım 2013 (18:30 – 20:00: 90 dakika).

Süre: 3 Aralık 201 3- 30 Ocak 2014

Salı ve Perşembe günleri – 18:30 – 21:00 saatleri arası

Ücret: 450TL (KDV dahil)

İletişim 0212 311 7216

bilgi-egitim@bilgi.edu.tr