BİGGBEST Projesi

Teknogirişim
Teknogirişim

TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı BİGGBEST Projesi

TÜBİTAK Marmara Teknokent, girişimcilerin yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesini amaçlayan 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında Uygulayıcı Kuruluş olarak girişimcilik projelerini kabul etmektedir.

Programın ilk aşaması kapsamında girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin iş planına dönüştürülmesi sürecinde girişimcilerin eğitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile desteklenmesi, iş fikirlerinin doğrulanması ve 1. aşama sonunda girişimcinin TÜBİTAK’a sunacağı iş planı önerilerini uygun bulma gibi işlevlerin yerine getirilmesinden ise BİGG Uygulayıcı Kuruluşu olarak TÜBİTAK Marmara Teknokent sorumludur.

BİGGBEST projesi kapsamında TÜBİTAK Marmara Teknokent olarak sağladığımız desteklerle girişimcilik fikirlerinin ulusal ve uluslararası platformlarda sürdürülebilir başarıyı yakalamaları hedeflenmektedir.

BİGGBEST projesine katılmaya hak kazanan ve 1. Aşama eğitimlerini alan her girişimcimiz, 2. Aşamaya kalsın ya da kalmasın, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikasına sahip olacaktır. 1. Aşama eğitimlerini alan her girişimcimiz elde edeceği sertifika ile KOSGEB’e sunacağı projesi kapsamında 50 BİN TL’si hibe 100 BİN TL’si faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 BİN TL almaya hak kazanabilecektir.

BİGGBEST projesine başvuru yapmak ve girişimcilik fikirlerinizi hayata geçirebilmek için www.biggbest.com adresini ziyaret ederek kayıt olmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin