BİGG DEGA Girişim Başvurusu

BİGG DEGA Girişim Başvurusu

Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi kısa adıyla DEGA, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi ve DEPARK AŞ’nin girişimcilik hızlandırma ve kuluçka faaliyetlerini yürütmek üzere 2013 yılında kurulmuştur. Bünyesinde bulundurduğu uzman eğitim kadrosu, mentor ağı, kuluçka ve ön kuluçka merkezleri ile birlikte sizlerin fikirlerine değer katmayı amaçlamaktadır.

Bu amaçla üniversite içinde ve dışında uygulamalı girişimcilik eğitimleri, iş planı hazırlama destekleri, teknik ve ticari mentorluk hizmetleri, uluslararasılaşma faaliyetleri, yatırımcı buluşmaları, fikri ve sınai haklara ilişkin hizmetleri, toplantı, networking organizasyonları gerçekleştirmekteyiz. Bunların yanında, henüz şirketleşme aşamasına gelmemiş kişilere ön kuluçka ve şirketleşme aşamasında girişimcilerimize kuluçka hizmetleri de sizlere sunduğumuz bazı destekler arasında yer almaktadır. İyi bir gelecek için girişim zamanı sloganıyla çıktığımız girişimcilik yolculuğunda DEGA fırsatlarını girisim.deu.edu.tr adresinden takip edebilirsiniz.

DEPARK AŞ, TÜBİTAK BİGG programı 1.Aşama Uygulama Kuruluşu olarak sizlerin fikirlerini hayata geçirebileceği BİGG DEGA programına davet ediyor.

Programa kabul edilen girişimci adayları, yaz döneminde yoğun bir Girişimcilik Programına alınıyorlar. Programda sizlere girişimcilik eğitimi, iş planı hazırlama eğitimi, iş planı değerlendirme hizmetleri, iş geliştirme mentorluğu, teknik mentorluk hizmetleri ücretsiz olarak veriliyor. Programın ilk aşamasında temel amacımız, sizlerin iş fikirlerini sağlam girişimcilik projelerine dönüştürmek ve 150.000 TL hibe desteğini almanızı sağlamak. Şirketleşme aşamasında, sizleri DEPARK AŞ’nin ticarileşme ve çeşitli destek mekanizmalarıyla hayallerinizi gerçekleştirme olanakları sunuyoruz.

Programın ilk yılında BİGG DEGA, bölgesinde en çok hibe desteği kazananları ağırlayarak önemli bir başarıya imza attı. Toplamda 2.200.000 TL’lik hibe desteği ile kurulan şirketlerimiz DEPARK bünyesinde faaliyetlerine başladılar. Bir iş fikriniz olup girişimci yetkinliklerinizi arttırmak ve iş fikrinize finansal destek sağlamak istiyorsanız BIGG DEGA’ya başvurmanın tam zamanı… Fikirlerini gerçeğe dönüştürmek isteyen tüm girişimci adaylarımızı BIGG DEGA programına bekliyoruz.

BİGG DEGA PROGRAMI KAPSAMINDA SUNULACAK HİZMETLER:

Girişimcilik ve İş Planı Hazırlama Eğitimleri
Mentorluk İş Planı Değerlendirme
Teknik Doğrulama İş Rehberliği
Sanayi Doğrulama İş Rehberliği
Ön prototip geliştirme desteği
Ön kuluçka ofis alanı
Temel laboratuar olanakları
Yatırımcı buluşmaları
Uluslararası yatırımcı etkinliklerine katılım
Uluslararası kuluçka merkezlerinde ofis açma olanağı

BAŞVURU ŞARTLARI
Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok on yıl önce almış adaylar programa başvuru yapabilirler. Başvuru şartlarını detaylı olarak incelemek için bigg.tubitak.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

BAŞVURUVE VE SEÇİM
Programa başvurular online olarak yapılıyor. Başvuru sonrası iş fikirleriniz incelenerek sizleri mülakata davet edeceğiz. Yapılan görüşmeler sonrası ilk aşamaya kesin kaydınızı gerçekleştiriyor ve sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak yaz dönemi içinde 1. Aşama Destek ve Eğitim programımızı başlatıyoruz. Eğitim takvimini yakın bir zamanda ilan edeceğiz.

Programda TÜBİTAK’ın belirlediği kriterlere göre seçim yapıyoruz. Burada iş fikrinizin, yenilikçi düzeyi, ticarileşme potansiyeli, ekip uygunluğu (ekip olmak şart değil ama başarınızda önem verilen bir konu) gibi kriterler üzerinden iş fikirlerinizi değerlendiriyoruz. Eğer iş fikrinizin uygunluğunu test etmek istiyorsanız, TÜBİTAK’ın sizin için hazırladığı aşağıdaki mini testi yapabilirsiniz.

1. İş fikriniz yenilik içeriyor mu?
2. Müşterinizi tanımladınız mı?
3. Müşterinizin ihtiyaçlarını biliyor musunuz?
4. Müşterinizin şu anda bu ihtiyaçları nasıl karşıladığını biliyor musunuz?
5. Yakın çevreniz dışında önerdiğiniz ürün veya hizmeti satın almayı düşünen en az bir kişi var mı?
6. Piyasada sizinle doğrudan rekabet edecek aktörlerin kim olduğunu biliyor musunuz?
7. Size rekabet avantajı sağlayacak çekirdek yetkinliklerinizi biliyor musunuz?
8. Çekirdek yetkinlikleriniz iş fikrinizi destekliyor mu?
9. Ekibiniz hazır mı?
10. Üç yıl içinde iş fikrinizi hayata geçirdiğinizi ve gelirinizi kendi şirketinizden kazandığınızı hayal edebiliyor musunuz?

Eğer bu sorulara evet cevabı veriyorsanız, gelin görüşelim. Yaşamınızda yeni bir pencere açmak ve BİGG DEGA fırsatları ile tanışmak için başvurunuzu aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

Başvuru Formu için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here