Bİ BİSKREM VERSEM DAHA NE YAPABİLİRSİN

Yarışma Katılım Koşulları

Bizz@kampüs Yarışması, Yıldız Holding A.Ş. tarafından düzenlenmektedir. Yarışma, 3 Şubat 2012-21 Mart 2012 tarihleri arasında ön başvurular yapılmak üzere http://apps.facebook.com/yildizkariyer adresli internet sayfası üzerinden, ön başvuru sonrası 3 aşama olarak uygulanmaktadır. 3. ve 4. sınıf (lisans) veya yüksek lisans üniversite öğrencisi yarışmacılar, bisküvi ve çikolata kombinasyonu ile kendi yaratacakları yeni bir ürün oluşturma ve strateji planı belirleme konulu kendi fikirlerini, hayal gücünü kullanarak, özgün, zeki, yaratıcı, stratejik düşünme yeteneklerini gösteren şekilde öncelikle kendi sloganlarını yarışma sayfasına yükleyerek başvuru yapacaklar ve ardından projelerini sunarak yarışmaya katılacaklardır. Yarışmacılar, bu sayede yaratıcı ve stratejik düşünebilme becerilerini geliştirmek konusunda yarışma süresince birbirinden kıymetli bilgi ve deneyim kazanacaklar.

Ön başvurular ,3 Şubat 2012-21 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru değerlendirmesi sonrası, başvurusu kabul edilenler için yarışma, 3 aşamadan oluşmaktadır;
1.Aşama; Proje Genel Hazırlık- Kendi Biskrem’ini Hayal Et,
2.Aşama; Detaylı Proje Teslimi –Hayal Ettiğin Biskrem ile Parla,
3.Aşama; Reklam Filmi Teslimi- Özel Jüri önünde Proje Sunumu ve Ödül Töreni

Katılımcılar, http://apps.facebook.com/yildizkariyer adresli Yarışma Faceboook sayfasından, yarışma uygulamasına girerek önce ücretsiz kayıt olmak zorundadır.

Yarışma ve yarışma internet sayfasındaki işlemler ücretsizdir, facebook kullanıcısı, Türkiye’deki tüm üniversitelerden 3. ve 4. sınıf (lisans) veya yüksek lisans (yılına bakılmaz) üniversite öğrencisi isteyen herkes 3 kişilik bir takım olarak katılabilir. Ticari bir koşul yoktur. İsteyen herkes, ücretsiz facebook kullanıcısı (üyesi) olabilir. Takım üyeleri en fazla 3 kişi olarak farklı üniversitelerden olabilir, kendi kararları ile içlerinden biri aynı zamanda takım lideri olmalıdır.

Katılımcılar, http://apps.facebook.com/yildizkariyer/ (ücretsiz) adresli Faceboook yarışma sayfasındaki forma, Takım Adı, takım lideri ve takım üyelerinin, Adı/ Soyadı, Doğum Tarihi, Üniversite, Bölüm, Sınıf, GSM no, E-Mail Adresi ile kişisel bilgilerini girerek kayıt olup yarışma konusunda, kendi yaratacakları özgün sloganlarını yükleyerek başvuru ve takiben taslak projelerini yükleyerek katılım yapabilirler. Bir katılımcı, yarışma sayfasına sadece 1 takım ile katılabilir Başvuru yapan her takıma,” Başvurunuz alınmıştır, teşekkür ederiz.” mesaji verilecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi: Başvuru süresi tamamlandıktan sonra, moderasyon (Proje ekibi) yetkililerince, yarışma başvuru koşulları ve takım adına göre yapılacak değerlendirme ile, yarışma konusuna uygun, dini veya siyasi amaçlara hizmet etmeyen, sakıncalı ve zararlı yayınlar içermeyen, genel ahlak kurallarına uygun olan sloganlar yarışmaya esas alınacaktır. Başvurusu kabul edilmiş takımlara tebrikler mesajı ve taslak proje hazırlamaları için ilk brief maili (projenin formatı, içeriği, bölümleri ve nasıl hazırlanması gerektiğine dair bilgi maili) ve Mart ayı içinde taslak proje son teslim tarihi bilgisi gönderilecektir. Başvurusu kabul edilmeyenlere ise mesaj gönderilerek durumdan haberdar edileceklerdir.

1.Aşama; Proje Genel Hazırlık- Kendi Biskrem’ini Hayal Et:
başvurusu kabul edilen takımlar, en geç ilk brief mailinde içinde belirtilen tarihe kadar, kendi yarattıkları özgün çalışmalarına dair taslak projelerini, PPT formatında belirtilen format ve içerikte hazırlayacaklar ve yarışma sayfasından yükleyerek teslim edeceklerdir. Bu tarih bittikten sonra, takımların başvuruları ve proje içerikleri doğrultusunda yarışma özel jürisi tarafından yarışma başarı kriterlerine göre değerlendirilecektir. Jüri tarafından, başarılı bulunarak beğenilen yetenekli 50 proje belirlenecektir ve bu projeleri gönderen takım katılımcıları aşağıdaki sırada yarışmanın takip eden aşamalarına katılma hakkı kazanacaktır.

Bu 50 takıma ikinci brief e-maili (2. aşama için, taslak projelerini geliştirerek hazırlamaları gereken detaylı ana projenin içeriği ile ilgili olarak eğitici bilgiler, proje formatı ve ihtiva etmesi gereken ayrıntılara dair detaylı bilgiler), başarı durumları ve Nisan ayı içinde detaylı ana proje son teslim tarihi bilgisi gönderilecektir.
Ayrıca, bu tarihe kadar, 50 takıma, facebook’da yıldız kariyer sayfası duvarında http://www.facebook.com/yildizkariyer, projeleri ile ilgili aktif görevler (projelerine konu hedef kitleleri için anket yapmak, vb) verilecektir ve ara ara bazı yardımcı kilit bilgiler verilerek kullanmaları sağlanacaktır.

2.Aşama; Görevler ve Detaylı Ana Proje Teslimi:
50 takım, verilen aktif görevleri yaparak ve ayrıca en geç ikinci brief malinde belirtilen tarihe kadar, detaylı ana projelerini, belirtilen formatta, kelime sınırlaması olmaksızın, word dosyası olarak yarışma sayfasından yükleyerek teslim edeceklerdir. İkinci brief in tamamlanma tarihine kadar katılımcıları facebook üzerinde aktif rol vermek adına http://www.facebook.com/yildizkariyer, duvarında bazı aktiviteler yapılacak. Takımlardan hedef kitleleri için anket yapmaları istenecek.Bazı kilit bilgiler ara ara facebook üzerine post edilerek kullanmaları sağlanacak.

Bu tarih bittikten sonra, 50 takımın sunduğu detaylı ana proje içerikleri, yarışma özel jürisi tarafından yarışma başarı kriterlerine göre değerlendirilecektir. Jüri tarafından, başarılı bulunarak beğenilen yetenekli 10 finalist proje belirlenecektir ve bu projeleri gönderen takımlar, yarışmaya devam edeceklerdir. Bu finalist 10 takıma üçüncü brief e-maili (3. aşama için, detaylı ana projelerini geliştirerek hazırlamaları gereken final projenin içeriği ile ilgili olarak format, detaylı bilgiler ve takımların çekmeleri gereken reklam videosu bilgisi), başarı durumları ve Mayıs ayı içinde detaylı ana proje son teslim tarihi bilgisi gönderilecektir.

Ayrıca, bu tarihe kadar, 10 takımdan isteyenlere projeleri ile ilgili soruları olur ise, Jürideki bir pazarlama yetkilisi tarafından geliştirici yönde yardımcı olunacaktır (isteyen takım üyeleri belirtilen telefondan arayarak ya da belirlenecek günde yüzyüze sorular sorarak yardım alabilir).
Ayrıca diğer 40 takıma ise teşekkür e-maili ve birer adet Ülker Hediye Sepeti (Çeşitli Ülker ve Biskrem ürünlerinden birer adet içeren bir settir) teselli hediyesi olarak gönderilecektir.

3.Aşama; Reklam Filmi Teslimi- Özel Jüri önünde Proje Sunumu ve Ödül Töreni:
Yarışmaya katılacak 10 finalist takım proje final sunumlarını ve kendi çekecekleri özgün reklam videolarını (max. 1 dakika sureli) en geç üçüncü brief malinde belirtilen tarihe kadar belirtilen şekilde yarışma sayfasından yükleyerek teslim edeceklerdir. Bu tarih bittikten sonra, 10 finalist takımın sunduğu final proje içerikleri ve reklam videoları, yarışma özel jürisi tarafından yarışma başarı kriterlerine göre ara değerlendirme olarak değerlendirilecektir. 10 finalist takımların tamamı sonraki aşamaya devam edecektir.
Bu tarih bittikten sonra, 10 finalist takımın sunduğu final proje içerikleri ve reklam videoları, yarışma özel jürisi tarafından yarışma başarı kriterlerine göre ara değerlendirme olarak değerlendirilecektir. 10 finalist takımların tamamı sonraki aşamaya devam edecektir.

Jüri tarafından, başarılı bulunarak beğenilen 3 reklam videosu belirlenecektir ve bu videoları hazırlayan takımlar Reklam özel ödülü kazanacaktır, ödül töreninde açıklanarak ödüllendirilecektir.
Bu takımlara, yine Mayıs ayı içinde yapılacak 4. Aşama (jüri önünde performans) ve ödül töreni (aynı gün içinde yapılacak) detayları, tarihi, yeri (İstanbul’da) ve saati bilgileri gönderilecektir (Final ve törene katılım için ulaşım ve konaklama katılımcılara aittir.).
Reklam videoları ayrıca facebook’da yayınlanacaktır ve sayfa kullanıcıları tarafından beğeni oyu alarak halkın beğenisine sunulacaktır. Halkın beğenisi sadece en popüler videoyu belirlemek içindir ödüllendirmeye konu değildir.

Önce; 10 Finalist takım, özel jüri önünde, final performans olarak proje sunumlarını yapacaklar, jüri tarafından proje ile ilgili yöneltilecek soruları yanıtlayacaklardır. Bunun için her takıma max. 20 dakika süre verilecektir.
Sunumlar bittikten sonra, 1 saat ara verilecektir. Bu 1 saat içinde yarışma özel jürisi tarafından yarışma başarı kriterlerine gore, 10 Finalist takımın jüri önündeki final performansları ve final projenin bütününe dair final değerlendirilmesi yapılacaktır. Jürinin final değerlendirmesi sonucu yarışmayı kazanan yarışmanın başarılı 3 projesi belirlenecektir.
1 saat değerlendirme sonrasında özel ödül töreni başlayacaktır. Ödül kazananlara başarı derecelerine göre tören anında aşağıdaki ödüller sunulacaktır.

Ödüller:
Her takım maksimum 3 kişiden oluşacağı için, ödül kazanan takımın her bir üyesine aynı ödülden birer adet şeklinde törende anında teslim edilerek sunulacaktır.

Yarışma Ödülü kazanan 3 takım;
1. Takım üyelerine: Yıldız Holding A.Ş. şirketlerinden birinde 1 aylık staj ve  iPad 2 16 GB ödül seti!
2. Takım üyelerine: Microsoft X Box 360 Oyun Konsolu ödülü!
3. Takım üyelerine: Sony PSP (PlayStationPortable) ödülü!

Reklam Videosu Özel Ödülü kazanan 3 takım;
1., 2. ve 3. Takımın her bir üyesine birer adet Casio EX-ZS5 Digital Fotoğraf Makinası ödülü!

Ödül kazananlar, ayrıca yarışma sayfasında ilan edilecektir. Staj ödülü içeriği kazanan kişilere ayrıca bildirilecek olup, Türkiye’de belirlenecek olan Yıldız Holding A.Ş. şirketlerinden birinde, birinci olan takım için geçerli olacak şekilde belirtilecek uygun bir tarih aralığında 1 aylık sure ile sunulacaktır. Şirket staj süresince adayın geldiği günün asgari ücretin oranına karşılığında bir ücret ödeyecek, yemek ve servis hizmetinden faydalanabilecektir. Staj ödülü, kazanan dışında başka bir kişi tarafından kullanılamaz. Tüm seyahat ve staj süresince oluşabilecek her türlü aksaklık, kaza ve benzeri durumdan kazanan sorumludur.

Yarışma jürisi, Yıldız Holding A.Ş. yetkililerinden (İşe Alım Müdürü, İnsan Kaynakları Genel Müdürü, Kurumsal İletişim Genel Müdürü, Pazarlama Direkörü, Pazarlama Müdürü, Pazarlama Başkanı, Ar-ge Başkanı) ve dışarıdan konusunda uzman kişilerden (Biskrem Ajansı İmalathane Bilgisayar Reklam ve Tasarım Hizm. Tic. Ltd. Şti. Sanat Yönetmeni ve Kreatif Direktörü, Medyasoft Ajans Direktöründen) oluşmaktadır.

Yarışmaya sunulan 10 finalist videosu yarışma sayfasında yayınlanacaktır. Yarışmaya sunulan tüm slogan, proje ve video içeriklerinden sadece Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketlerinin uygun gördüğü içerikler, uygun gördüğü yerlerde, mecralarda ve şekillerde, aynen veya değiştirilerek yayınlanabilir, kullanılabilir. Katılımcılar, bu şartı peşinen kabul ve beyan etmiş sayılır.
Bir katılımcı, yarışma sürecinde sadece bir kez yarışma ödülü ve bir kez video ödülü kazanabilir. Ödül kazananlar yarışmanın tüm aşamaları tamamlandıktan sonra, belirlenecek tarihte ayrıca http://apps.facebook.com/yildizkariyer facebook sayfasında ilan edilecektir. Ödüller ücretsiz olarak sunulacaktır.

Ödül kazanan katılımcının nüfus cüzdanı veya pasaport, adres bilgilerini ve öğrenci belgesini ibraz etmesi zorunludur.

Katılımcıların, yarışma sayfasına gerçek ve doğru bilgileri ile kayıt yapması (ücretsiz yapılır) zorunludur. Başvuru süresinde başvurmayan ya da yarışma kaydında katılımcı tarafından yanlış beyan edilen bilgiler sebebiyle finalistlere, ödül kazananlara ulaşılamaması ve benzeri yaşanacak aksaklıklardan Yıldız Holding A.Ş., İmalathane Bilgisayar Reklam ve Tasarım Hizm. Tic. Ltd. Şti., Medyasoft ve DenizAjans sorumlu tutulamaz.

Staja gidiş ve dönüş yolculuğunda, seyahat ve tatil süresince, her türlü mücbir ve kişisel nedenler ile meydana gelebilecek sağlık ve diğer sorunlardan, yaşanacak aksaklıklardan, gecikmelerden Yıldız Holding A.Ş., İmalathane Bilgisayar Reklam ve Tasarım Hizm. Tic. Ltd. Şti., Medyasoft ve DenizAjans sorumlu değildir. Kazananlar, tüm gidiş ve dönüş yolculuğu aşamalarında, seyahat ve staj süresince meydana gelebilecek kaza, yaralanma gibi durumlar nedeniyle Yıldız Holding A.Ş., İmalathane Bilgisayar Reklam ve Tasarım Hizm. Tic. Ltd. Şti., Medyasoft ve DenizAjans şirketlerinden herhangi bir tazminat talep etmeyeceğini, kendi hür ve özgür iradesi ile yarışmaya katıldığını kabul eder.

Katılımcı, yarışma sayfasına yüklediği içeriklerin kendisine ait özgün içerikler olduğunu kabul ve taahhüt eder. Katılımcı, kendisinden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun gizlilik hakkını, kişilik haklarını ya da yayın haklarını ihlal eden, fikri ve sınai mülkiyet hakları çerçevesinde korunan hiçbir içerik ve metin iletemez. Yasal yükümlülük doğuran durumlarda, söz konusu içeriği yükleyen/gönderen kişi/kişiler münhasıran sorumlu olacaklarını kabul ederler. Hakları kendisine ait olmayan bir içerik ile başvuran katılımcı diskalifiye edilir, ödül kazansa dahi ödül hakkını kullanamaz, ödül hakkı iptal edilir.

Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri, yarışmaya katılımcılar tarafından gönderilen ve/veya ödül kazanan projelere dair tüm video ve içeriklerinden uygun gördüğünü, yarışma sayfasına yükleme ve yarışmaya sunma sürecinin herhangi bir anından itibaren, dilediği zaman, dilediği mecrada, kanalda, yerde, reklam veya tanıtım kampanyalarında ve dilediği şekilde, açıklama ve kullanma, ürün üretme ve piyasaya sürme hakkına sahiptir. Katılımcılar, yarışmaya sundukları fikirler ve videolar ile ilgili marka, telif, reklam, gizlilik, diğer fikri mülkiyet, maddi ve bütün hukuki haklarından süresiz olarak feragat ettiğini ve bu hakları süresiz olarak, Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketlerine devrettiğini, hiçbir hak talebinde bulunmayacağını, fikirlerin ve videoların 3. kişilerce kopyalanmasını, işlenmesini, değiştirilmesini engellemeyeceğini, peşinen kabul ve taahhüt eder.

Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri, yarışmaya katılan ve/veya ödül kazanan tüm slogan, fikir, proje, video içeriklerinden uygun olmadığına karar verdiği her tür bilgi ve içeriği, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma, dilediği mecrada ve şekilde katılımcı adı ile birlikte ya da adsız, olduğu gibi ya da geliştirerek, kısmen ya da tamamen kullanma, yayınlama hakkını her zaman saklı tutar. Katılımcı bu şartı peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

Yarışma aşamalarında ve jüri değerlendirmesi süreci ile ilgili olarak, katılımcıların iletecekleri içerikler ve yapacakları başvurularla ilgili olabilecek her türlü ortamdaki iletişim sorunları nedeniyle Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yarışmanın yürütülmesini etkileyecek derecede meydana gelebilecek her türlü donanım ve yazılım problemlerinden, bilgisayar bozukluklarından, telefon, kablo, uydu, ulaşım ağı, elektronik, kablosuz ya da Internet bağlantılarında Internet Servis Sağlayıcı kaynaklı meydana gelebilecek her türlü hata, kısıtlama, tahrif olmuş, bozulmuş veya hatalı data gönderilerinden, elektronik posta, sms gönderme hatalarından, kayıp, gecikmiş, tutulmuş e-postalardan, web sayfasına veya İnternete erişimde aksaklıklardan, yarışmanın gidişatını etkileyecek şekilde, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, gerek insan gerek insan dışı kaynaklı tahrif, bilgisayar korsanlığı, hırsızlık, virüs, böcek kaynaklı müdahalelerden dolayı ortaya çıkacak zararlardan, kampanyada kullanılacak herhangi bir elektronik posta adresinin zarar görmesi, ortadan kalkması, veya ulaşılamaması nedeni ile yarışmanın uygulamasının zarar görmesi sebebiyle Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri, ödülün açıklanmasında, katılım şart ve koşullarında olabilecek baskı ve dizgi hatalarından, ya da yarışma web sayfasında yer alan datalarda olabilecek eksik ve yanlışlıklardan sorumlu tutulamaz. Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri, hiçbir şekilde katılımcıların kendileri veya başkalarının bilgisayarını kullanmaları sırasında veya web sayfasının kullanımından dolayı maruz kalabilecekleri zararlardan ötürü hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçükler, 3. ve 4. sınıf (lisans) veya yüksek lisans üniversite öğrencisi olmayanlar, Yıldız Holding A.Ş., İmalathane Bilgisayar Reklam ve Tasarım Hizm. Tic. Ltd. Şti., Medyasoft ve DenizAjans çalışanları yarışmaya katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ödül verilmez.

Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri’nin, katılım, yarışma aşamaları, içerik, format, tarih, yer bilgileri vb yarışma şartlarını değiştirme hakkı saklıdır. Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri, ayrıca yarışmayı durdurma, sona erdirme ve süresini değiştirme hakkına sahiptir.

Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketleri, bu yarışmaya katılan herkese, yarışma ile ilgili iletişim, yarışma haricinde reklam, tanıtım ve iletişim amaçlı e-posta gönderim yapma hakkına sahiptir.

Yıldız Holding A.Ş. adına, bu yarışmanın, ilgili yönetmeliğin 4/m – 2/ç maddesine göre Milli Piyango İdaresi izin kapsamı dışında yürütülmesine dair, 02.11.2011 tarihli ve B.07.1.MPİ.0.13.00.02-401.02.99/3308-11345 sayılı uygunluk yazısı DenizAjans tarafından alınmıştır.

Site ve içeriğinin tüm hakları münhasıran Yıldız Holding A.Ş. ve bağlı şirketlerine aittir.

Yarışmaya katılan herkes, tüm yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.