BEYİN OLİMPİYATLARI

BEYİN OLİMPİYATLARI

BEYİN OLİMPİYATLARI

 

Türk Beyin Takımı‘nın ilkokul(3ve 4. Sınıflar), ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik aday belirleme yarışmalarıdır.

Toplam Ödül : 34.500 TL

Yarışmalar 3 seviye için ayrı ayrı,üçer aşamalı olarak yapılacaktır. Yarışmaların tamamı bireysel bölümlerden oluşur.Yarışma yönergesi ve çalışma dosyası ayrıca paylaşılacaktır.

1.Aşama: Okul Seçmeleri. TBT Formatörleri gözetiminde okullarda yapılır.Öğrenci başına katılım ücreti 40 TL dir.Okullarda yarışma için gözetmen öğretmen olarak okulun öğretmenleri görevlendirilir. Bu aşamada her okuldan %10 luk diliminde yer alan öğrenciler Bölge Finallerine katılmaya hak kazanırlar.Yarışma süresi 75-90 DK.dır.Tarihi okul ile beraber programlanacaktır.

İlk yarışma tarihi 20 Aralık 2018 – Son yarışma tarihi 17 Ocak 2019 dur.

2.Aşama: Bölge Finalleri. Türk Beyin Takımı tarafından belirlenen merkezlerde düzenlenir. Katılım ücretsizdir. Bu aşamada yine ev sahibi kurumun öğretmenlerinden gözetmenlik desteğialınır. İlk %10 luk dilimde yer alan öğrenciler Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanırlar.

3.Aşama: Türkiye Finalleri. Tek bir merkezde TBT merkez ve formatörleri gözetiminde yapılır.Katılım ücretsizdir.Dereceye giren öğrenciler TBT üyeleri tarafından verilen eğitimlere ve TBT Finallerine katılmaya hak kazanırlar. TBT Finalleri sonunda takıma girmeyi başaran öğrenciler O yılki ‘Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’na Türkiye’yi temsil etmek üzere katılmaya hak kazanırlar.

Dileyen her okul kendi öğrencileri ve misafir öğrencileri ile bu yarışmalara kayıt olabilirler.

Okulların kayıt olabilmesi için en az 75 öğrenci şartı aranmaktadır. (Bu sayıya ulaşamayan okulların öğrencileri birleştirilerek tek bir okul ev sahipliğinde yarışmaya katılabilecektir.)

BEYİN OLİMPİYATLARINA NASIL HAZIRLANILABİLİNİR?

TBT’nin uyguladığı öğretmen eğitimlerinden faydalanılabilir.

TBT Zeka Kutularından çalışmalar yapılabilir.

TBT’nin yayımlamış olduğu kitap ve dergilerden çalışmalar yapılabilir.

Ana Sayfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin