Beyciler’de ‘Dünya Pi Günü’ Kutlamaları

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulunda,  temelde matematiğe dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikler ile ‘Dünya Pİ Günü’ kutlandı.

Öğrenciler, Dünya Pi Günü’nü matematik öğretmenleri İrem CİVELEK’in önderliğinde düzenlenen etkinlikle kutladı.Öğrenciler program kapsamında günün anlam ve önemini, pi sayısının hesaplanışını anlatırken programda matematik ile ilgili şarkılarını söylediler ve tiyatro gösterilerini gerçekleştirdiler.

Matematik öğretmeni İrem CİVELEK gerçekleştirdiği konuşmasında ‘’Yapılan tüm etkinlikleri öğrencilere matematiği sevdirmek ve matematiğin korkulacak bir ders olmadığına dikkat çekmek için hazırladık. Bu programı hazırlamamda beni destekleyen okul müdürüm sayın Mustafa ELİBOL ve okul müdür yardımcım Kahraman Burak SANCAK’a ve çalışmamda benden desteklerini esirgemeyen öğretmen arkadaşlarım Aslıhan DİKMEN ,İmren KARAMANLI ve emeği geçen tüm hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.’’ Dedi.

Okul müdürü Mustafa ELİBOL ‘’Öğretmenlerimiz klasik eğitim öğretim anlayışının dışında yeni metotlar da uygulayarak öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarılarını yükseltmek için çalışmalar sergiliyorlar. Programda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım dedi.

Programa katılan Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AY programın sonunda ‘’Beyciler Matematik Dehalarını Arıyor’’ yarışması kapsamında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek öğrencileri tebrik etti.

Program sonunda matematik sınıfında  eTwinning projeleri kapsamında hazırlanan ve pi günü için hazırlanan afiş sergisinin açılışı yapıldı. Milli eğitim müdürü Ahmet AY açılış sırasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek sergi alanını gezdi ve öğrencilerin projelerini dinledi.

Velilerin programa katılımı oldukça yoğundu.