Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulundan Uluslararası Başarı

Beyciler Mukaddes Sönmez ortaokulu öğretmenlerinden Aslıhan DİKMEN’in kurucusu olduğu ‘’My Nature,My Story’’ adlı uluslararası e –twinning projesinde  okulda ve uluslararası dereceye giren öğrenciler belirlendi. Projede öğrenciler İngilizce dilinde doğa konulu hikayeler yazdı.Okulda birinci olan hikaye uluslararası  yarışmada  yer aldı. Projeye ortaokul dışında Fransa,İtalya,Litvanya,Sırbistan,İrlanda ,Polonya Romanya,Arnavutluk,Yunanistan,Macaristan,İspanya ,Portekiz,Letonya,Hırvatistan,Makedonya ve Slovenya olmak üzere 17 ülke hikayeleri ile katıldı.Okul öğrencilerinden Arda DEMİR okulda 1.olurken uluslararası yarışmada 2.seçildi.

Proje koordinatörü Aslıhan DİKMEN ‘’Öğrencilerimiz ilk uluslararası projemiz olan ‘’My Nature,My Story’’ hikayesine yoğun bir ilgi gösterdi.Okulumuzda yarışmaya %70 katılım oldu.Öğrencilerimiz çok güzel hikayeler yazdı.İlk 3’e giren öğrencilerimizi ödüllendirdik.Birinci olan öğrencimizin kitabını bastırdık.Öğrencimiz Arda DEMİR uluslararası platformda hem okulumuzu hem ülkemizi temsil ederek bizleri gururlandırdı.’’ Dedi.

 Okul müdürü Mustafa ELİBOL ‘’ Okulumuzda ilk defa uluslararası bir düzeyde e twinning projesini gerçekleştirdik.Öğrencilerin yarışmada doğa konusu üzerinde hikaye yazmaları istenmiş olup puanlama unsuru ise hikayede özgünlüğe ve hikaye akışına dikkat edilmiştir.Başta projenin koordinatörü Aslıhan DİKMEN ‘e çok teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim. Okulumuzda bir ilki gerçekleştiren öğrencimiz Arda DEMİR gerek akademik gerekse sosyal yönden oldukça başarılı bir öğrencimizdir. Başarılarının devamı dilerim.’’ Dedi.