BETAV Öğrenci Bursları

Öğrenci Burs Başvuru Koşulları
BETAV Burslarından aşağıdaki koşulları taşıyan öğrenciler yararlanmaktadır.

1. Kendisi ve/veya ebeveynlerinin Bitlis doğumlu olması,
2. Maddi olanaklarının eğitimini karşılamaya yeterli olmaması,

3. Yurt içinde dört yıllık devlet üniversitesi kazanılmış olması,

4. BETAV bursundan başka kardeşin burs almıyor olması,

– Bu temel koşullara uyan öğrenciler arasındaki seçimde öncelik tıp ve teknik bölümleri kazananlara verilmektedir.

– Seçimlerde dikkate alınan bir diğer kriter öğrencinin mezun olduğu okuldaki ve üniversite giriş sınavındaki başarısıdır.

Öğrencilerin vereceği her türlü mali ve ailevi bilgiler E-Devlet üzerinden kontrol edileceğinden, burs başvuru formunda bilgilerin doğru ve eksiksiz yazılması önemlidir. Yanlış, eksik evraklı başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

BETAV Bursu, yurt içindeki 4 yıllık devlet üniversitelerine, eğitim başarıları, Kendisi Ve/Veya ebeveynlerinin Bitlis Doğumlu olması, Betav bursundan başka kardeşin yararlanmıyor olması ve maddi durumları dikkate alınarak geri ödemeli verilmektedir.

İletişim
Genel Merkez
Haseki Sultan mah. Cevdetpaşa Cad. No.77-85 Fındıkzade/Fatih/İSTANBUL
Tel: 0 (212) 587 35 15 – 0 (212) 635 35 13
Faks: 0 (212) 635 11 17
Cep: 0 (533) 307 62 13
istanbul@betav.org.tr

– Vakfın ana amacı, ülkenin her yerinde üniversite ve yüksek okullara girme hakkını kazanan, ancak öğrenim yapma olanağından maddi yönden yoksun bulunan Bitlis’li öğrencilere burs desteği vermektir.

– Vakıf’ın bir diğer amacı, Bitlis’te eğitim hizmetlerinin sayısını ve niteliğini artırmak için her seviyede okul, spor tesisi, üniversite, yurt kurulmasını sağlamaktır.

– Vakıf eğitimin yanı sıra Bitlis’in tarihî ve kültürel eserlerini, değerlerini ülke içinde ve dışında tanıtmayı da amaç edinmiştir. Bu değerlerin ortaya çıkarılması, korunması ve tanıtılması için öncülük yapmaktadır.

– Vakıf, bu amaçlar doğrultusunda çalışmak, bilgi paylaşımı ve işbirliği yapmak için toplantı, seminer ve çalıştaylar düzenlemek , yayınlar yapmak görevini üstlenmiştir.