BESİN ZİNCİRİ OYUNU

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: CANLILAR ARASINDAKİ BESLENME DÖNGÜSÜNÜN NASIL TAMAMLANDIĞINI OYUN HALİNE GETİREBİLMEK.

PROJE HEDEFİ: BESİN ZİNCİRİ OLUŞTURMAK VE HER BİR HALKAYI TEMSİL EDEN CANLILARI ÇEŞİTLİ BOYLARDA ÜRETİCİLERDEN BAŞLAYARAK ÇEŞİTLİ BOYLARDA MODELLER HALİNE GETİRMEK.

PROJE ÖZETİ: ÇİMEN,ÇEKİRGE,KURBAĞA,BAYKUŞ BUĞDAY,ÇEKİRGE,KURBAĞA,YILAN,KARTAL HAVUÇ,TAVŞAN,YILAN,KARTAL BESİN ZİNCİRLERİNİ OLUŞTURAN HER BİR CANLIYI ÇEŞİTLİ BOYUTLARDA VE YEDİKLERİ CANLILARIN İÇİNE GİREBİLECEĞİ ŞEKİLDE MODELLERİNİ OLUŞTURDUK.BÖYLELİKLE CANLILAR ARASINDAKİ BESLENME DÖNGÜSÜNÜ OYUN HALİNE GETİREREK DAHA ANLAŞILIR VE EĞLENCELİ HALE GETİRMİŞ OLDUK.OYUNUN AMACI ZİNCİRDEKİ HER CANLININ İÇİNE BESLENDİĞİ CANLIYI YERLEŞTİRMEK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: 1- MALZEMELERİN TEMİNİ 2-MALZEMELERDEN HAYVAN VE BİTKİ MODELLERİ OLUŞTURMAK 3-MALZEMELER: KUMAŞ,KUMAŞ BOYASI, UN, TUTKAL,ATIK MALZEMELER, PAMUK ,MAKAS, İP,İĞNE 4-KULLANILAN YÖNTEM: MODEL TASARLAMA 5-KAYNAKLAR: FEN VE TEKNOLOJİ DERS KİTABI ( 7.SINIF) MEB 6-BÜTÇE:15 YTL 7-SONUÇ: BESİN ZİNCİRİ OLUŞTURULARAK BESİN ZİNCİRİNDE BULUNAN HER BİR CANLININ MALZEMELERİMİZDEN MODELİ OLUŞTURULDU.ÜRETİCİLERDEN TÜKETİCİLERE DOĞRU BOYUTLAR ARTTIRILDI. YENİLEN CANLI KENDİSİNİ YİYEN CANLININ İÇİNE YERLEŞTİRİLDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin