Beşiktaş Belediyesi 23 Nisan Resim Yarışması

Beşiktaş Belediyesi her sene olduğu gibi bu sene de 23 Nisan haftasına özel olarak resim yarışması düzenliyor. Çocukların resme olan ilgilerini desteklemek, sorumluluk bilincinin ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesine, çocuklar arasında var olan kardeşlik, sevgi ve dostluk bağlarının gelişmesine katkı vermek, böylece bayramlarını daha da anlamlı hale getirmek ve sevinçlerini paylaşmak adına düzenlenen yarışmanın bu seneki konusu: “Çocuk Oyunları”

Resim yarışmasını kazanan çocuklara Henkel-Pritt’ten sürpriz ödüller 23 Nisan Karnavalı’nda Belediye Başkanımız Sn. İsmail ÜNAL tarafından verilecek. Buna göre birinciler tablet bilgisayar, ikinciler fotoğraf makinesi, üçüncüler hediye çeki ve mansiyon ödülünü hak edenler Pritt’ten hediye çantası kazanacaklar.

Resim Tekniği: Resimler, istenen teknikle, A 3 boyutunda her tür kâğıda yapılabilir.

Yarışma Alanı: İlköğretime devam eden tüm çocuklara açıktır.

Uygulama: Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile ilköğretim öğrencilerine duyurulacaktır. Resim öğretmenlerinin işbirliğiyle öğrenciler teşvik edilecek ve veli desteği sağlanacaktır.

Yarışma Grupları:

Yarışma 2 ayrı grupta yapılacaktır.

1.GRUP

1. Birinci Sınıflar
2. İkinci Sınıflar
3. Üçüncü Sınıflar
4. Dördüncü Sınıflar
5. Beşinci Sınıflar

2.GRUP

6. Altıncı Sınıflar
7. Yedinci Sınıflar
8. Sekizinci Sınıflar

Seçici Kurul: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek (4) resim öğretmeni, Belediyemizi temsilen bir yetkili ve Belediyemiz tarafından belirlenecek konuyla ilgili (2) kişi olmak üzere toplam (7) kişilik seçici kurul oluşturulacaktır.

Ödüllendirme: (2) adet birincilik, (2) adet ikincilik, (2) adet üçüncülük ve (3) mansiyon ödülü verilecektir.