BENİMLE YILLARCA

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: CANLILAR VE YAŞAM ALANLARININ NASIL KORUNABİLECEĞİNİ VE ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN ZARARLI ATIKLARIN NASIL AZALTILABİLECEĞİNİ ANLAMAK

PROJE HEDEFİ: 1-ATIKLARIN ÇEVREYE VERECEĞİ ZARARLARI ÖNLEMEK 2-GERİ DÖNÜŞÜM İLE TASARRUF YAPMAK

PROJE ÖZETİ: ÇEVREYİ KORUMA ADINA BİR PROJE YAPMAYA KARAR VERDİK. PLASTİK POŞET KULLANIMININ ÇOK YAYGIN OLDUĞUNU GÖRDÜK. PLASTİK ATIKLARIN ÇEVREMİZ İÇİN ZARARLARINI ARAŞTIRDIK. PLASTİK POŞETLERİN DOĞAYA VERDİĞİ ZARARLAR HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLDUK. PLASTİK POŞET KULLANIMINI EN AZA İNDİRMEK İÇİN KENDİ TARZIMIZI YANSITACAK ÇANTALAR TASARLADIK. BU ÇANTALARI HAZIRLADIK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: PLASTİK POŞET KULLANIMININ ÇOK FAZLA ARTMASI NEDENİYLE BİR KEZ DEĞİL DEFALARCA KULLANILABİLECEK PLASTİK OLMAYAN TAŞIMA VE AMBALAJ MALZEMELERİ ÜRETMEK İÇİN EVLERİMİZDEKİ ARTIK VE FAZLALIKLARI DEĞERLENDİRDİK. PLASTİK POŞETLER KULLANILMADIĞI ESKİ DÖNEMLERDE BÜYÜKLERİMİZİN KULLANMIŞ OLDUĞU TAŞIMA ÇANTALARINI İNCELEDİK. ÖZELLİKLE BİZLERİN YAŞLARINA VE KİŞİYE ÖZEL ÇANTALAR HAZIRLADIK. KENDİ EMEĞİMİZ VE FİKİRLERİMİZLE HAZIRLADIĞIMIZ BU ÇANTALARIN KULLANIMIN ÇOK DAHA ZEVKLİ OLDUĞUNU GÖRDÜK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin