Mardin Kompozisyon Yarışması

Mardin Kompozisyon Yarışması

Benim Mardin’im-2

-Gençlerin Gözüyle Mardin-  Kompozisyon Yarışması

Amaçlar

–   Gençlerimizin gözüyle Mardin’e bakmak,

–      Gençlerimizin Mardin’e dair hayallerini, görüşlerini ve duygularını anlamak,

–      Mardin hakkında gençlerimizin daha fazla düşünmesi sağlamak ve “şehre aidiyet” duygularını daha da güçlendirmek,

–      Mardin’in gelecek vizyonuna gençlerin daha fazla katılmasını sağlamak.

Katılım Şartları

1.      Yarışmaya Mardin’de yer alan (Merkez ilçede) tüm lise ve ilköğretim 2. kademe (6. , 7. ve 8. Sınıflar) öğrencileri katılabilir. Seçici Kurul ve Yürütme Kurulunun üyelerinin yakın akrabaları bu yarışmaya katılamazlar.

2.      Yarışmada düz yazının şu formları esas alınacaktır: deneme, hikâye, sohbet, mektup, makale ve anı.

3.      Yarışmaya gönderilecek eserlerin daha önce yayınlanmamış, başka bir yarışmaya katılıp derece almamış veya herhangi bir yayın kuruluşuna yayınlanmak üzere gönderilmemiş olması gerekmektedir.

4.      Konu, yukarıda belirtilen amaçlar çerçevesinde olacaktır.

5.      Yarışmacılar en fazla üç eserle yarışmaya katılabilecektir. (Birden fazla eserle katılıp yarışmada ilk altıya girenlere, sadece üst seviyedeki ödül verilecektir.)

6.      Yarışmaya gönderilecek yazı metinlerinin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır. Rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten bir işaret bulunması halinde eser yarışma dışı bırakılacaktır.

7.      Yazılar jüri üyelerinin adedi (5-Beş) oranında çoğaltılıp zarfa konacaktır.

8.      Yarışmacı; kimliğini, açık adresini, okuduğu liseyi, sınıfını, okul numarasını, iletişim bilgilerini ve biyografisi ile birlikte 1 adet vesikalık fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak ve bu zarfın üzerine de sadece rumuzunu yazıp eserinin yer aldığı büyük zarfın içine koyacaktır. Aynı kişiye ait eserlerde aynı rumuz kullanılmalı ve eserler üzerine rumuzla birlikte “1,2,3” diye belirtilmelidir. (Örnek rumuzlar; sevdam_mardin47-1, sevdam_mardin47-2, sevdam_mardin47-3 gibi / mardince123, abc987 gibi)

9.      Eserler, bilgisayar ortamında “Times New Roman” karakteri ile 12 punto büyüklüğünde bir buçuk satır aralığında yazılmalı ve beş (5) nüsha halinde gönderilmelidir.

10.  Eserler, daha sonra kitaplaştırılabileceği için eserlerin konduğu zarfın içine Word formatında hazırlanmış CD veya DVD yüklenmiş olarak gönderilecektir.

11.  Yarışmaya katılmak isteyenlerin, eserlerini en geç 22 Nisan 2011/Cuma Günü mesai saati sonuna kadar posta ile veya elden “Mardin Belediyesi-Basın Müdürlüğü-Merkez/Mardin” adresine ulaştırmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeden dolayı süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Belediyemize yarışma için teslim edilen eserler kesinlikle geri verilmeyecek ve metin sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

12.  Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü hakları Mardin Belediyesine ait olacaktır. Yarışmada dereceye giren ve yayınlanmaya değer görülen eserler, kitap haline getirilebilecektir. Yarışma Jürisi ve Belediye Yönetimi, yarışma eserlerini kitaba dönüştürme kararını yapacakları istişare sonucunda verecektir. Yayınlanacak eserlere ayrıca telif ödenmeyecektir.

13.  10 Mayıs 2011/Salı Günü, Saat 10.00’da [Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde] adresinde ödül töreni düzenlenecektir. Ödüller Mardin Belediyesi tarafından düzenlenecek olan ödül töreninde sahiplerine verilecektir.

14.  Yarışmada birincilik, ikincilik, üçüncülük ve üçer adet de mansiyon (özendirme) ödülü verilecektir. Bu ödüllendirme iki ayrı kategori için de geçerlidir. Yarışmada ödül kazananlara ayrıca plaket sunulacaktır. Ödüller aşağıda belirtilmiştir:

Yarışma Derecesi
Ödüller
Açıklama

Lise Grubu
İlköğretim

6.- 7. -8. Sınıflar

Birinci-1.
Tam Altın
Tam Altın
Birden fazla eserle katılıp yarışmada ilk altıya girenlere, sadece üst seviyedeki ödül verilecektir.

Yarışmada ödül kazananlara ayrıca plaket sunulacaktır.

İkinci-2.
Yarım Altın
Yarım Altın

Üçüncü-3.
Çeyrek Altın
Çeyrek Altın

Mansiyon

(Özendirme-3 adet):
MP3 Çalar
MP3 Çalar

Yarışma Takvimi ve Yerler

Son Katılım Tarihi-Saati & Zarfların Teslim Yeri
22 Nisan 2011/Cuma – Saat:17.00

Mardin Belediyesi Basın Bürosu

Ödül Töreni Tarihi – Saati & Yeri
10 Mayıs 2011/Salı  – Saat:10.00

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ VALİ KOÇAKLAR SALONU
Adres:
Mardin Belediyesi-Basın Müdürlüğü-Merkez/Mardin

Telefon:
0 482 212 10 49 (1409)             0 482 213 21 85

Web:
www.mardin.bel.tr

e-posta
mardinbasin@hotmail.com

Fax:
0 482 212 21 36