Benim Küçükçekmecem Adlı Resim Yarışması

Küçükçekmece Belediyesi, İstanbul’daki ilkokul, ortaokul ve liseler arası resim yarışması düzenliyor.

“Benim Küçükçekmecem”konulu yarışmaya İstanbul geneli resmi ve özel tüm ilkokul (1. ve 2. sınıflar hariç), ortaokul ve lise öğrencileri katılabiliyor. Yarışma için son katılım tarihi 1 Nisan 2013.

Resmi seven çocukların İstanbul’u ve Küçükçekmece’yi gezmek ve tarihini öğrenmek için fırsat yakalayacağı yarışmada dereceye girenleri çeşitli ödüller bekliyor.

Yarışmada ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde dereceye giren birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere dijital fotoğraf makinesi ve mansiyon ödülü kazananlara Mp3 çalar hediye edilecek.

Yarışmaya istenilen malzeme ile 35X50 cm boyutundaki resim kağıdına yapılmış eserler yollanabiliyor. Resimler, okul müdürlükleri tarafından başvuru adresine iletiliyor.

Küçükçekmece Belediyesi, 18 yaşından büyük resme gönül vermiş profesyonel ve yarı profesyonel adaylar içinse, Türkiye Geneli Resim Yarışması’nın 3.’sünü düzenliyor.

5 Nisan 2013 tarihine kadar serbest konulu eserlerin katılabileceği yarışmanın jüri üyeliğini de sanatçılar ve görsel sanat yönetmenleri yapıyor. Yarışmada dereceye girenleri para ödülleri bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin