Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması

Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark A.Ş. tarafından birlikte organize edilen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışması ile bölgemizde teknoloji geliştirme içerikli, ticari değer taşıyan, yenilikçi iş fikirleri olan girişimci adaylarının, ekipleri ile birlikte iş fikirlerini hayata geçirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Bu yarışma ile başvurular alınacak yenilikçi iş fikirleri arasından en uygun olanlarının seçilerek bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır. Ayrıca iş fikri sahibi girişimci adaylarına Kayseri’de kurulu bulunan ve Teknopark tarafından işletilen girişimcilik merkezi olan Sera adlı ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri de sunulacaktır.

İş fikri yarışmasına, artırılmış gerçeklik, bilgi güvenliği, bulut servisleri, biyoloji, eğitim teknolojileri, finansal teknolojiler, giyilebilir teknolojiler, görüntü işleme, gıda teknolojileri, nesnelerin interneti, sağlık teknolojileri, robotik çözümler, tarım teknolojileri, temiz enerji, yazılım vb. ve diğer alanlara ait teknolojik iş fikirleri ile başvuru yapılabilmektedir.

BAŞVURU KRİTERLERİ
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
Teknoloji tabanlı, gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve ticari değere sahip iş fikri sahibi
1 Ekim 2017 tarihi itibariyle 18 yaşından gün almış
Hali hazırda herhangi bir şirketin ortaklık yapısında yer almayan kişiler başvurabilecektir.

ÖDÜLLER
Seçilen en fazla 10 takıma toplam 5.000TL‘ye kadar prototip giderleri desteği
Son aşamada en yüksek puanı alan ilk 3 takıma toplam 5.000TL‘ye kadar prototip iyileştirme desteği ve 3.000TL’ye kadar da pazarlama desteği
Seçilen en fazla 10 takıma 6 ay boyunca Sera Kuluçka Merkezi hizmetleri desteği
Seçilen en fazla 10 takıma Lab Erciyes hizmetleri desteği
Ön değerlendirme aşamasında seçilen takımlara girişimcilik kampı eğitimleri verilecektir.

Değerlendirme neticesinde toplamda 70 puan ve üstü alan en fazla 10 takıma destek verilecektir. Yarışma kapsamında 10 takımın destek alacağı taahhüt edilmez. Ayrıca ödül serbest kullanım nakit destek olarak verilmeyecektir, onaylanmış prototip üretim planı çerçevesinde malzeme ve hizmet alımlarının ardından ödeme yapılacaktır.

http://www.benimisimgirisim.com/

Adres: Yeni Mahalle Aşık Veysel Bulvarı Erciyes Teknopark Tekno 5 Binası 3. Kat Melikgazi / Kayseri – Sera Kuluçka Merkezi

Konum: https://www.google.com/maps/dir//Erciyes+Teknopark+A.Ş.

Telefon: 0 (352) 224 81 12 / 200

E-Posta: harun.karakoc@erciyesteknopark.com