BENİM İÇİMDE DOĞA, DOĞANIN İÇİNDE BEN VARIM

e-Twinning projesi
e-Twinning projesi

Van Kalecik İlkokulu anasınıfı öğretmenlerinden Esra KÜÇÜKAYDIN ve öğrencileri ocak ayı itibariyle e-Twinning projesine dahil oldular. “Benim içimde doğa, doğanın içinde ben varım” isimli proje doğa temelli bir projedir.

Proje de hedeflenen; doğayı keşfetme, ilham alma, sevme, koruma, doğadaki varlıkların bizim parçamız olduğunu hissetme, doğadan yararlanarak oyun ve oyuncaklar üretme, arkadaşlık bağlarının güçlenmesi, hayal dünyalarının gelişmesi, doğadaki her nesneden(yaprak, kabuk, taş, çiçek..)sanat etkinlikleri yapma, estetik yanlarının gelişmesi, yapma yakıştırma, ürün ortaya çıkarma becerilerinin artması, hayvan taklitleri ile doğadaki canlı varlıkları sevme ,koruma , tiyatral yanlarının artması, özgüvenlerinin gelişmesi, doğadaki nesnelerden yararlanarak müzik ve müzik aleti yapma becerileridir.

Proje hedeflerine yaparak-yaşayarak öğrenme, tahmin ve gözlemde bulunma, merak, soru sorma yöntemleri kullanılarak ulaşılmıştır. Dört ay süren projede çocuklar aktif, öğretmen rehber rolündedir. Projemiz 10 Türk ortak bulunmaktadır, ortaklar işbirliği ve yardımlaşma içerisinde ilerlemiştir. Projemiz nisan ayı itibariyle tamamlanmıştır.

Proje tanıtım videomuz;

YouTube video