BENİM BAŞARIM SENİN HEDEFİN OLSUN

eTwinning

ESKİŞEHİR-Sivrihisar Okulumuz Hasan Karacalar Ortaokulu’nun Eti Sosyal Bilimler Lisesiyle birlikte yürüttüğü “Benim Başarım Senin Hedefin Olsun “ adlı eTwinning projemizin ikinci aşamasını gerçekleştirdik

Hasan Karacalar Ortaokulu matematik öğretmeni Ebru Sayak ve ETİ Sosyal Bilimler Lisesi matematik öğretmeni Hilal Gencer tarafından yürütülen akademik başarısı yüksek, bilimsel çalışmalar yapan, yurt dışı projelere katılmış, sosyal faaliyetleri yoğun lise öğrencilerinin rol model olmasıyla ortaokul grubu çocuklarının gelecekle ilgili bir hedef oluşturmalarını amaçlayan projemizin ilk aşamasında Eti Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri okulumuzu ziyaret edip okullarını öğrencilerimize tanıtmışlardı. Bu tanıtımdan oldukça etkilenmiş olan öğrencilerimiz bizim yapacağımız proje gezisine katılabilmek için kendi projelerini geliştirmeye başlamışlardı.

İkinci aşamada projesini tamamlayan 19 öğrencimizle 18 Nisan 2019 Perşembe günü Eti Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret ettik. Öğrencilerimiz kendileri için hazırlanan ders materyali sergisini ve TÜBİTAK sergisini büyük bir ilgiyle inceleyip yine kendileri için sahnelenen Deli Dumrul adlı tiyatro ile eğlenceli anlar yaşadı. Okulun EBA stüdyosunda konser hazırlığında olan okul korosunun provasına katıldılar.Pansiyonda yenen öğle yemeğinden sonra projede yer alan tüm öğrencilere Sivrihisar’ın tescillenmiş muska baklavası ikram edildi. Daha sonra Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı’nda Uzay Evi ile Türk Dünyası ve Esminyatürk’e gidip proje gezimizi tamamladık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin