Benim Babam Bir Mucit

BTM yaz etkinlikleri geleceğin mucitlerine bilimle dolu bir yaz geçirmeyi vaad ediyor. 14 Haziran’da okulların kapanmasının hemen ardından başlayan ”Karnesini Getirene Teşekkür Bizden” ve ”Benim Babam Bir Mucit” kampanyaları bilimsever aileleri BTM’de buluşturuyor.

BTM olarak okulların yaz tatiline girmesini bilimsel, eğlenceli ve uygulamalı aktivitelerle kutluyoruz. ”Karnesini Getirene Teşekkür Bizden” kampanyası dahilinde Haziran sonuna kadar tüm çocuklar karnesini göstererek BTM’yi ücretsiz ziyaret edebilecek.

BTM’nin bir diğer eğlenceli etkinliği ise 15-16 Haziran’da gerçekleşecek olan ”Benim Babam Bir Mucit” atölye çalışmasıdır. Babalar gününe özel olarak planlanan etkinlikte çocuklar ve babaların birlikte katılabilecekleri atölye çalışmaları yapılacak. Gün boyu devam edecek atölye çalışmalarından; çiçek dürbünü atölyesi – kaleydoskop, elektronik atölyesi – LED ışıklı devre, kimya atölyesi – lava lambası bilimin farklı alanlarıyla ilgilenen çocuklar ve babaları için hazırlandı.

Bilimle dolu bir hafta sonu ve yaz geçirmek isteyen tüm çocukları ve aileleri BTM’ye bekliyoruz. BTM’ye karnesi ile gelenler için giriş ve ”Benim Babam Bir Mucit” atölyesine katılım ücretsizdir. Ayrıntılı bilgi için www.bursabilimmerkezi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.