BEN DE SU ALTINDA YAŞIYORUM PROJESİ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: Bu projenin amacı kara hayatına uyum sağlamış canlıların su altında yaşamalarına olanak sağlıyor.Böylece su altında akciğer solunumu yapan canlılara alternatif yaşam alanı sağlanmış olacaktır.

PROJE HEDEFİ: KÜRESEL ISINMSNIN OLUMSUZ ETKİLERİNİ GÖSTERMESİYLE BERABER DÜNYAMIZDA BİRÇOK OLUMSUZ OLAY YAŞANMAKTADIR.OZON TABAKASININ DELİNMESİNİN ARDINDAN GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARI CANLILARA DAHA ÇOK ZARAR VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.SU ALTI YAŞAM PROJESİYLE BU OLUMSUZ ETKİLERDEN KORUNMUŞ OLACAGIZ.

PROJE ÖZETİ: Bu proje akciğer solunumu yapan canlılara alternatif yaşam alanı sağlamaktadır.Böylece canlılar için yaşam alan sınırları genişlemiş olacaktır.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: Bu proje bir havuzun içine yerleştirilen cam fanustan oluşuyor.Fanusun içerisine oksijen ve besin üretimi için yeşil bitki konulmuştur.Bitki fotosentez için gerekli suyu havuzdan karbondioksiti ise fanusun içindeki canlıdan almaktadır.Fanusun içindeki canlı fare olarak seçilmiştir.Fanusun içerisine su girmemektedir çünkü hava basıncı vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin