BEDEN EĞİTİMİ VE SPORDA SOSYAL ALANLAR KONGRESİ

 II. ULUSLARARASI BEDEN EĞİTİMİ VE SPORDA SOSYAL ALANLAR KONGRESİ

31 Mayıs- 2 Haziran 2012

Ankara-Türkiye

Saygıdeğer Katılımcımız;

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun organizatörlüğünde 31 Mayıs -2 haziran 2012 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan II. Uluslararası Beden Eğitimi ve Sporda Sosyal Alanlar Kongresi’nde sizleri ağırlayacak olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Sporun bireysel ve toplumsal işlevleri, bilindiği gibi, eğitimden sağlığa, ekonomiden medyaya kadar kamu ya da özel tüm sektörlerin ilgisini bu alana yoğunlaştırmasına neden olmaktadır. Spora olan ilgi ve farkındalık düzeyindeki artış, mevcut bilimsel bilgi ve teknolojinin sürekli gözden geçirilmesini, yenilenmesini ve yeni beklentilere uygun olarak biçimlendirilmesini zorunlu kıldığından, spor bilimleri de farklı bilim alanlarındaki yeni yaklaşımların ve teknolojik yeniliklerin sporda taşıyabileceği anlama ilişkin bilimsel bilgi üretimini hızlandırmakta, üretilen bilgiyi düzenlenen çesitli organizasyonlarda paylaşıma ve tartışmaya açmaktadır.

Sporun bireysel ve toplumsal işlevleri, bilindiği gibi, eğitimden sağlığa, ekonomiden medyaya kadar kamu ya da özel tüm sektörlerin ilgisini bu alana yoğunlaştırmasına neden olmaktadır. Spora olan ilgi ve farkındalık düzeyindeki artış, mevcut bilimsel bilgi ve teknolojinin sürekli gözden geçirilmesini, yenilenmesini ve yeni beklentilere uygun olarak biçimlendirilmesini zorunlu kıldığından, spor bilimleri de farklı bilim alanlarındaki yeni yaklaşımların ve teknolojik yeniliklerin sporda taşıyabileceği anlama ilişkin bilimsel bilgi üretimini hızlandırmakta, üretilen bilgiyi düzenlenen çesitli organizasyonlarda paylaşıma ve tartışmaya açmaktadır. II. Uluslararası Beden Eğitimi ve Sporda Sosyal Alanlar Kongresi, Ülkemizde ve Üniversitemizde modern Beden Eğitimi ve Spor Öğretiminin başlangıcının 80. yılına rastlamaktadır. Bu kongre Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunun, 80 yıl kutlama etkinlikleri programı içerisinde planlanmıştır. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’ne 1000 civarında ulusal ve uluslararası spor bilimci, yönetici ve uygulamacının katılımı beklenmektedir. Kongrede, multidisipliner bir yapı gösteren spor bilimlerinin “spor sosyolojisi”, “spor psikolojisi”, “Spor pedagojisi”, “Spor felsefesi”, “Spor Yönetimi” ,’’Spor Tarihi’’,’’spor İşletmeciliği’’,’’Spor Ekonomisi’’,’’Spor Organizasyonu’’,’’Spor Hukuku’’,’’Herkes İçin Spor’’ ,’’Spor ve Turizm’’ ve “Rekreasyon” temel alanları, eğitim, sağlık, fen ve sosyal bilimler verileri çerçevesinde, düzenlenecek sempozyumlar, paneller, çalıstaylar gibi bilimsel ortamlarda tartışılacaktır.

Spor bilimlerinin bu büyük bilgi şöleni için 31 Mayıs -2 haziran 2012 ‘ de Ankara’ da birlikte olmak dileğiyle.

Prof. Dr. Mehmet Günay
Kongre Başkanı

Detaylı bilgi için:http://sport.gazi.edu.tr/?module=home&lang=tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin