Be ‘The Band’ Müzik Yarışması 2012

‘Modern Hayatın Sesi’ Radyo Eksen ve kurulduğu günden beri, yeni ve yetenekli sanatçıların önünü açmayı hedefleyen Babajim Istanbul Studios & Mastering, alternatif / indie müziğin yeni yeteneklerini keşfetmek için düzenledikleri Be ‘The Band’ Müzik Yarışması için 2. kez düğmeye bastı!

Bu yıl yarışma partnerleri arasında Turkcell Müzik, Yamaha, Dream TV ve Babylon da yer alıyor.

6 adet özgün şarkılarının demo kayıtlarını ve amatör çekilmiş 15 dakikalık canlı performans görüntülerini hazır eden gruplar 1 Haziran- 30 Eylül 2012 tarihleri arasında turkcellmuzik.com/betheband internet adresinden başvurularını yapılabilirler.

Adaylar, Harun Tekin (Mor ve Ötesi), Kaan Sezyum (Köşe yazarı, mizah yazarı, müzisyen),Eray Aytimur (Müzik yazarı, radyo müzik direktörü), Alp Turaç (Ses Teknisyeni, Babajim Istanbul Studios), Reuben de Lautour (Prodüktör, Babajim Istanbul Studios), Mehmet Eskihancılar (Babajim Records), Gülşah Güray (Genel Yayın Yönetmeni, Radyo Eksen), Şafak Ongan (Genel Yayın Yönetmeni, Dream TV), Hakan Aydın (Bilgi ve Eğlence Servisi Müdürü, Turkcell Müzik) Martin Kleinbreuer (Sanatçı ve Basın İlişkileri Müdürü, Yamaha) ve Işıl Kılkış (Etkinlik ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi,Babylon) gibi müzik endüstrisinin farklı alanlarından isimlerin yer aldığı bir jüri tarafından değerlendirecek.

En beğenilen 10 grupla yapılacak olan karşılıklı mülakatlar sonucu finale kalacak üç grup 28 Kasım 2012’de, Babylon’da gerçekleşecek final gecesinde sahne alacak ve kazanan grup aynı gece burada açıklanacak.

Birinciye tam destek

Birinci olan grup, 2013 yazında Babajim prodüktörleri eşliğinde bir albüm hazırlamaya hak kazanacak. Albüm 2013 sonbaharında Babajim Records tarafından yayınlanacak.

Albümün ilk single parçasına Radyo Eksen tarafından bir video klip çekilecek. Albüm tanıtım partisi ise Babylon’dayapılacak.

Albümde yer alacak tüm parçalar ve çekilecek videoklip, Turkcell Müzik’in desteğiyle turkcellmuzik.com adresinde ve Dream TV’ye ait televizyon ve internet mecralarında tanıtılacak ve desteklenecek.

Ayrıca yarışmada ikinci ve üçüncü olan gruplar müzik yaşamlarını destekleyecek ödüller kazanacak. Bu kapsamda Yamaha (Türkiye distribütörü doremusic) tarafından yarışma ikincisine “Yamaha SG1820A Elektrik Gitar” ve yarışma üçüncüsüne ise “Yamaha BB714BS Bas Gitar” hediye ediliyor olacak. (Bu ödüller, istenirse en fazla aynı değerde ve farklı modeldeki Yamaha bas ve/veya elektrik gitar ürünleriyle takas edilebilir olacak.)

2011’in en dikkat çekeni ‘Neyse’

İlki, geçen yıl düzenlenen “Be ‘The Band’ Müzik Yarışması”na 250 başvuru yapılmıştı. Seçilen 3 finalist, Mayıs 2011’de Babylon’daki final gecesinde sahne aldı.

Neyse grubu, Şebnem Ferah’ın da aralarında bulunduğu jüri tarafından birinci seçilirken, ikinciliği Vera, üçüncülüğü de Bazuka grupları kazandı.
Neyse, geçtiğimiz yıl yayınladıkları albümleriyle müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından “2011’in En Dikkat Çeken Grubu” seçildi ve müzik yazarları tarafından büyük beğeni topladı.