“BE EXTRAORDINARY” eTwinning Projemiz

be extraordinary
eTwinning Projemiz

“BE EXTRAORDINARY-SIRADIŞI OL” eTwinning Projesiyle Öğrencilerimiz Eğlenerek Öğrendiler.

Konya Erenköy Zeki Altındağ Ortaokulu olarak İngilizce öğretmeni Dilek Ünlü liderliğinde öğrencilerimizle birlikte yürüttüğümüz “BE EXTRAORDINARY-SIRADIŞI OL” projesinde öğrencilerimiz sıradışı çalışmalarını tamalayarak çalışmalarımızda sona gelinmiştir.

Projemiz ile yabancı dil öğretiminde klasik öğrenme yöntemlerini kullanmak yerine,öğrenci odaklı, öğrencinin eşsiz ve kendine özgü olan zihinsel alanlarından faydalanarak farklılıkları yakalayabilmek,farklılıklarıyla kendilerinin özel olduğunu onlara hissettirmek, İngilizceyi eğlenceli hale getirecek etkinlikler yaparak öğrencilerin bilgiyi bulması,onu işlemesi,üretecek donamına sahip,her alanda kendine güvenen bireyler yetiştirmek amaçlanmıştır.

Projemizde yapılan tüm aktivitelerde öğrenciler sahip oldukları potansiyelleri zenginleştirip,zayıf zekâ alanlarını güçlü olanlarla destekleyerek çok yönlü olarak kendilerini gerçekleştirmişlerdir. Dil öğrenmeye karşı olumlu bir bakış açısı geliştirdikleri için, geri dönüşümler hep başarılarla perçinlenmiştir.Bu proje sayesinde disiplinler arası öğrenme de gerçekleşmiştir.7. sınıf öğrencilerimizle yürüttüğümüz bu projede öğrencilerimiz farklı web 2.0 araçlarının kullanımını ile kendilerine özgü  tasarımlar yapma imkanı elde etmişlerdir.

Projemizde yer alan öğrencilerimizin istekli ve verimli çalışmalarıyla sürdürülen projemiz,final etkinliklerin yapılmasıyla son bulmuştur.