BAYŞAD ŞİİR YARIŞMASI

Şair Yazar ASLAN KOYUNCU anısına BAYŞAD ŞİİR YARIŞMASI düzenlemiş bulunmaktayız. Katılım şartları aşağıdadır.

1-Konu serbesttir… Katılımcılar hece vezni ve serbest vezin, ya da her iki tür şiirle beraber yarışmaya katılabilir.

2-En fazla iki serbest ve iki hece şiiri ile katılım olabileceği gibi,

3-Sadece serbest veya sadece hece şiiri ile katılacak arkadaşlar en fazla iki şiir gönderebilir.

4-Bir şiir en fazla iki A4 kağıdı uzunluğunda olmalıdır.

5-Kağıtların sol üst köşesine isim-soyad-adres ve telefon numaraları yazılıp, görünmeyecek şekilde katlanarak bantlanacak, jürinin değerlendirmesi ve puanlama bittikten sonra, isim yazan bu bölüm BAYŞAD Yön. Kururlu huzurunda açılacaktır. Böylece mümkün olduğunca objektif bir değerlendirme sağlanmış olacaktır.

6- Şiirlerde şairin kimliğini belli edecek, mahlas vb. kullanılmayacaktır.

7- Şiirler PTT ya da kargo ile,
“BAYŞAD(Bağımsız Yazarla ve Şairler Derneği) Kemalpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. Kobak İş Hanı. No:60 Kat 1 İZMİT-KOCAELİ” adresine, en geç 28.EKİM.2012 Tarihinde ulaşmış olacak şekilde gönderilmelidir. Yakında olanlar, DERNEK KAPISINDAKİ POSTA KUTUSUNA da bırakabilir.

8- Sonuçlar 03.11.2012 Cumartesi akşamı İzmit Saatçi Ali Efendi Konağındaki rutin şiir dinletimizde açıklanacaktır.Ayrıca sitemizden ve facebook üzerinden BAYŞAD gruplarımızdan duyurular yapılacaktır.

9- Dereceye girenlere 17.11.2012 Cumartesi akşamı İzmit Saatçi Ali efendi Konağı şiir dinletimizde, BAYŞAD 1.ŞİİR YARIŞMASI ASLAN KOYUNCU ŞİİR ÖDÜLÜ adı altında plaket takdim edilecektir. Plaket dışında, sürpriz hediyeler daha sonra açıklanacaktır.

10- Yeterli katılım sağlanması halinde, BAYŞAD 1. ŞİİR ANTOLOJİSİ KİTABI basılması söz konusudur. Antoloji kitabı basılması halinde katılan şiirlerin telif hakları BAYŞAD’a aittir.

11- Katılımcılar, BAYŞAD’ın yayınlayabileceği kitap, dergi vb. yayınlara bir yıl süreyle ücretsiz olarak sahip olacaktır…

12- Ödül töreninin zamanı ve yeri BAYŞAD tarafından değiştirilebilir. Olası değişiklikler sitesinden duyurulacaktır.

13- BAYŞAD Yönetim Kurulu, yarışma SEÇİCİ KURULUDUR … BAYŞAD Yönetim Kurulu asil üyeleri ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

İLETİŞİM
Kemalpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:60 Kobak İş Hanı Kat:1 İzmit/Kocaeli

baysad@hotmail.com.tr