Bayrampaşa Bilim Festivali

TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme programı kapsamında 2-5 Ekim 2019 tarihlerinde Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi olarak ikincisini gerçekleştireceğimiz “BAYRAMPAŞA BİLFEST 2019” bilim şenliğine 7’den 70’e tüm halkımız davetlidir. Etkinliklerde görev almak isteyen Ortaöğretim öğrencileri için başvurular ilerleyen günlerde sayfadan paylaşılacaktır.

Bilim toplumu olabilmenin en önemli koşulu toplumun her kesiminde bilimsel gerçekliklere bağlı kalınarak ortak bir kültür oluşturabilmekten geçer. Bu kültür; insanların bilim üretmesine, teknoloji geliştirmesine, toplumların uygar ve sürdürülebilir bir doğa ile kuşaklar arası aktarılmasına olanak sağlayabilecek en büyük etkendir. Ülkemizin de bilim toplumları arasında yerini kalıcı olarak alabilmesi ve teknolojiye evrensel olarak yön verebilmesi için bilim ve toplum arasındaki iletişimin her geçen gün arttırılması gerekmektedir. Bizler, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi olarak yaklaşık 10 yıldan beri, bilimi topluma çocuklar ve gençler üzerinden aşılayarak çalışmalarımıza ulusal ve uluslararası pek çok platformlarda devam ediyoruz.

“Bayrampaşa BilFest 2018” isimli projemiz yerel ve ulusal medyada oldukça büyük bir ilgi görmüş ve insanların beğenilerini toplamıştır. Bizler de bu inanç ve motivasyondan hareketle, “Bayrampaşa BilFest 2019” isimli projemizi yeniden toplumla buluşturabilmek için projemizin içeriğine engelsiz bilim, astronomi, elektrik elektronik, hobi ve proje atölyelerini ekleyerek bilimsel farkındalığı arttırıcı çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmek istiyoruz. “Bayrampaşa BilFest 2018” isimli projemizdeki etkinlikleri büyük ölçüde yenileyip güncelleyerek 2019 yılı için hazır hale getirdik. Projemizin bu yıl ki en önemli vurgularından biri görme ve işitme engelli vatandaşlarımızın bilimle buluşabilmesine imkan sağlayabilecek olmasıdır. Aynı zamanda projemiz bundan sonraki bilim şenliklerinde engelli vatandaşlarımızın da bu toplumun bireyleri oldukları ve onlara da eğitimde fırsat eşitliği yaratabilecek bilimsel faaliyetlerin ön planda tutulması gerektiği konusunda örnek niteliği taşıyacaktır.

Matematik Evi
GEOMETRİ EVİ
ENGELSİZ BİLİM EVİ
FİZİK EVİ
Kimya Evi
Elektrik-Elektronik Atölyesi
Biyoloji Evi
Robotik Atölyesi
Gösteri Deneyleri
Proje Evi
Yumurcak Bilim Atölyesi
Astronomi Atölyesi
Akıl-Zeka Oyunları Evi
Bilim Tarihi Evi
Bilim Oyuncakları Sergisi
Ebru Atölyesi
Türk Bilim Adamları Sergisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin