Bayer Genç Bilim Elçileri Gönüllülerini Arıyor

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, toplum gönüllüsü gençler aracılığıyla çocuklarla bilimi sevdirmeyi hedefleyen bir bilim okuryazarlığı projesidir. Bu projeyle birlikte bilimin yalnızca laboratuvar gibi ciddi ortamlarda değil, günlük hayatımızda kullandığımız basit malzemelerle de yapılabileceğinin gösterilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında, projeyi yerellerinde uygulayacak 8 farklı TOG ekibine, Yerel Aktarım Atölyesi uygulanmaktadır. Atölyede Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi’nin okullarda uygulanan etkinliklerinin bir bölümü gerçekleştirilmektedir.

Çocuklarla iletişim ve çocuklarla çalışma, bilim okuryazarlığı, deneylerin uygulanması konularında bir tam günlük atölyeler yapılmaktadır. Bilim Tohumları Ekibi, Ege, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinden toplam 10 farklı ilde 20 noktada, kırsal yerlerde yaşayan çocuklar ile birlikte etkinlikler uygulayacaktır. Proje başvuruları 23 Ekim 23:59’da sonlanacaktır.

Projeyle ilgili sorularınız olursa irtibata geçebileceğiniz mail adresleri; Yağmur Pal; yagmur.pal@tog.org.tr ve Elif Gözde Kayrak; elif.kayrak@tog.org.tr

Bayer Genç Bilim Elçileri Başvuru Formu için Tıklayınız