BAUART 2016 – 2017 Akademik Yılı Sanat Eğitimleri

Bahçeşehir Üniversitesi Sanat Etkinlikleri Birimi (BAUART) bünyesinde açılacak 2016 – 2017 Akademik Yılı sanat eğitimleri başlıyor.

SENARYO YAZARLIĞI OKULU

Kasım ayında başlayacak olan eğitimlerin ilki Senaryo Yazarlığı Okulu olacak. 6 ay sürecek olan okulun eğitmenleri, sektörün önemli senaristlerinden Selçuk Akman ve Meriç Demiray… Senaryo Yazarlığı Okulu’nda fikirden başlayıp, senaryo aşamasına ve ortaya çıkan senaryonun nasıl pazarlanacağına kadar tüm yaratım süreçleri ele alınacak.

SANAT YÖNETMENLİĞİ OKULU

Sanat Yönetmenliği Okulu’nda; sektörün duayenleri Mustafa Ziya Ülkenciler ve Fırat Yünlüel tarafından verilecek olan dersler 24 hafta sürecek. Katılımcılar bu derslerde sinema filmleri, reklam filmleri, diziler, tv programları, video klipler, vb. alanlarda; senaryonun gerektirdiği mekânların, kostümlerin seçimi, dekor tasarımı ve uygulaması, sahnenin oluşturulması için gerekli olan aksesuarların seçimi konusunda eğitim alacaklar.

KORO OKULU

BAUART Koro Okulu Koro Şefliği Sertifika Programı ile koro müziği alanında liderler yetişmesi için yeni bir model sunuyor. Bir koro şefinin sahip olması gereken birçok beceriyi ve anlayışı edindirmeyi amaçlayan eğitim içeriği, aynı zamanda koronun bir müzikal girişim olması sebebiyle girişimcilik ve organizasyon konularını da kapsıyor. Bu alanda sektörün önde gelenleriyle buluşacak olan öğrenciler, bir konser organizasyonunun temel niteliklerinden, koro alanında uluslararası girişimciliğe kadar birçok konuda bilgi sahibi olma imkânı bulacaklar. Ders yılı sonunda prova yöntemleri, repertuar seçimi, stil yorumlama ve şeflik tekniğini öğrenmiş olacaklar.

TÜRK MÜZİĞİ MAKAM ATÖLYESİ

Yaprak Sayar ile Türk Müziği Makam Atölyesi ise 24 hafta sürecek programı ile nefes ve ses egzersizleri, Türk müziğinde farklı fonrmarda bestelenmiş eserlerin meşk usulü ile icrası, formlara göre icra teknikleri, klasik Türk Musikisi icra üslubu ve Türk musikisi makam ve usüllerinin icrası konularında eğitim verecek.

Tüm programlar hakkında detaylı bilgi için;

Ayşe Şirin
ayse.sirin@rc.bahcesehir.edu.tr
0.212.3815498