BAU Sanat Yönetmenliği Okulu

Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sanat Yönetmenliği Okulu Sertifika Programı” 19 Kasım 2014’te BAU Galata Kampüsü’nde başlıyor.

SETLERDE UYGULAMALI EĞİTİM

Sanat Yönetmenliği Okulu’nda; sektörün duayenleri Mustafa Ziya Ülkenciler, Serdar Başbuğ ve Fırat Yünlüel tarafından verilecek olan dersler 32 hafta sürecek. Katılımcılar bu derslerde sinema filmleri, reklam filmleri, diziler, tv programları, video klipler, vb. alanlarda; senaryonun gerektirdiği mekânların, kostümlerin seçimi, dekor tasarımı ve uygulaması, sahnenin oluşturulması için gerekli olan aksesuarların seçimi konusunda eğitim alacaklar.

Katılımcılar ayrıca 1. dönem sonunda 1 hafta bir dizi setinde, 2. dönemin sonunda da 1 hafta bir sinema setinde uygulamalı olarak çalışma imkânına sahip olacaklar. Aynı zamanda eğitmenlerin atölyelerinde çalışmalara katılabilecekler.

Sanat Yönetmenliği programında yer alması öngörülen dersler ise şu şekilde olacak:

*Sanat Yönetmenliği nedir?

*Sanat Yönetmeni çalışma prensipleri nelerdir?

*Sanat Yönetmeninin sorumlulukları nelerdir?

*Sanat Yönetimi çerçevesinde senaryo çözümlemesi

*Dekor tasarım ve uygulama teknikleri ( çizim, maket yapımı ve malzeme bilgisi)

*Sahne düzenlemesi

*Kostüm tasarım ve uygulama teknikleri

Sanat Yönetmenliği Okulu Sertifika Programı için son başvuru tarihi 21 Kasım’dır.

Program içerisinde yer alacak olan eğitmenler ve program çerçevesinde verecekleri eğitimler hakkında detaylı bilgi için; ayse.sirin@bahcesehir.edu.tr ve 0212 381 5498